Tuesday, April 16th, 2024

Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Yorumları: BTC, ETH ve Altcoin’lerde Son Durum!

Bitcoin fiyatı 50.000 dolarlık sınırın altına çekilerek bir düzeltme yaparken altcoin’ler de lider kripto para birimini takip ediyor. Bitcoin şu anda 49.500 dolar üzerinde işlem görüyor ve yeniden 50.000 dolar üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Bununla birlikte bazı altcoin’ler kırmızıda ilerlerken bazılarının yeşildeki performansı devam ediyor.

Bitcoin ve Ethereum

Genel olarak tarihsel verilere bakıldığında Ethereum yükseliş ve düşüşler sırasında Bitcoin’i takip ediyor. Nitekim bu sefer de öyle oldu ancak BTC’deki düşüş, Ethereum fiyatını da etkiledi. Ancak bu noktada ETH’un özellikle son zamanlarda yüzde olarak BTC’den çok daha iyi performans sergilediğini belirtmek gerekiyor.

Örneğin son 1 ay içinde Bitcoin fiyatı yaklaşık olarak %44 artış yaşarken Ethereum fiyatı son 1 ay içinde yaklaşık olarak yüzde 54 artış yaşadı. Bu durum yılbaşından bu yana elde edilen kazançlara bakınca da anlaşılıyor. BTC yılbaşından bu yana yüzde 68 artarken ETH, %356 artış yaşadı.

Bunlara ek olarak yükseliş sırasında 3.377 dolara kadar yükselen Ethereum fiyatı yazının kaleme alındığı an itibari ile 3.334 dolardan işlem görüyor. Dolayısıyla çok büyük bir düşü yaşamamış olan Ethereum’un hala 3.300 dolarlık önemli seviye üzerinde işlem gördüğü ifade edilebilir.

Altcoin’lerde Son Durum

BTC’de yaşanan düşüş hemen her zaman olduğu gibi tüm piyasayı etkisi altına altı. Her ne kadar bazı altcoin’lerin 24 saatlik performansları yeşilde olsa da bir miktar geri çekilmeler yaşanıyor.

Örneğin, son 24 saatte Dogecoin (DOGE) 1,57, Polkadot (DOT) %2,36 ve Bitcoin Cash (BCH) %1,26 düşüş yaşadı. Bunlara ek olarak son 24 saatte en çok değer kaybeden kripto para birimleri arasında  %8,25 ile Loopring (LRC), %7,5 ile Mobox (MBOX) ve %7,5 Hard Protocol (HARD) bulunuyor.

Tüm bu verilere bakıldığında şu anda bir ayı piyasasında olduğumuz ya da ciddi düşüşler yaşandığı söylenemez. Her ne kadar sinyaller yukarı yönlü olsa da yatırımcıların analizler doğrultusunda temkinli adımlar atmalarında fayda var.

Facebook Comments