Saturday, February 24th, 2024

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor: BTC’de Düşüş Ne Kadar Devam Edecek?

Lider kripto para birimi 21 Şubat’ta 58.300 dolar ile en yüksek seviyeyi gördükten sonra 22 Şubat Pazartesi günü bir düşüş grafiği çizmeye başladı ve fiyat Salı günü 44.900 dolar bandına kadar geriledi. Çarşamba ve Perşembe günü Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için nispeten daha taya bir çizgide geçse de bugün yine bir düşüş grafiğinin oluştuğunu ve fiyatın 44.100 dolara kadar gerilediğini görüyoruz.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin’in (BTC) Çarşamba günü toparlanması ve fiyatın 50.000 doların üzerine çıkması ile bazı isimler düzeltmenin bittiği ve yeniden yükselişi başladığı yönünde açıklamalar yaptı. ancak birçok isim düzeltmenin henüz bitmediği ve 42.000 dolara doğru düşüşün devam edebileceği konusunda uyardı.

Yukarıdaki grafikten de anlaşılacağı gibi düşüş konusunda uyaran kişiler haklı çıkmış gibi görünüyor. Ancak bu noktada analistlerin piyasa konusunda umutsuz olmadığını ve düzeltme sonrasında ciddi bir yükseliş beklediklerini de hatırlatmak gerekiyor.

Bitcoin Neden Yükselişe Geçmedi?

Genel olarak piyasalara bakıldığında altın, hisse senetleri ve Bitcoin de dahil olmak üzere varlıkların dolar karşısında değer kaybettiği görülüyor. Çünkü bugün ABD teşvik paketi oylaması var ve bu durum piyasalarda değer kayıpları ile karşılandı.

Nasıl ki Mart ayında tüm varlıklarla birlikte Bitcoin ve kripto para birimleri de düşüş tepkisi verdiyse bugün de benzer bir durum yaşandığı ifade edilebilir.

Düşüş Ne Kadar Sürecek?

Analistlerin ve uzman isimlerin düşüncelerine göre piyasa önümüzdeki hafta toparlanmaya başlayabilir. Ancak hafta sonu yeni düşüş grafikleri oluşabilir ve yeni dip seviyeler görülebilir. Bu sebeple birçok uzman isim yatırımcıları sakin kalmaları konusunda uyarıyor.

Eğer 1 Mart ile birlikte piyasa yeniden yükseliş eğilimine girerse Bitcoin’in bu seferki ilk hedefinin 60.000 dolar olacağı düşünülüyor.

Facebook Comments