Monday, February 26th, 2024

Bitcoin Gözünü 50.000 Dolara Dikti, BTC Rallisi Devam Ediyor!

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, MicroStrategy’nin 1.400’den fazla şirkete Bitcoin’i satışa sunmasından birkaç gün sonra, 35.000 dolarlık kritik seviyeyi aştı ve 6 Şubat’ta yeniden 40.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin için 35.000 dolarlık ve 40.000 dolarlık fiyat seviyeleri yeni bir rekor kırılması açısından oldukça önemliydi. Bitcoin bugün iki önemli seviyeyi de aşarak yeni bir rekora doğru ilerlediğinin sinyallerini verdi.

Bununla birlikte bir altcoin sezonunun başlamasını bekleyen yatırımcılar BTC’nin bu hamlesinden çok memnun değil gibi görünüyor. Ancak 9 Şubat’ta başlaması beklenen ETH CME vadeli işlemleri yeniden işleri altcoin’lerin lehine çevirebilir.

Bununla birlikte, Bitcoin’deki bu yeni güç, pazar hakimiyetinin çoğu altcoin pahasına toparlandığı anlamına geliyor.

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti

Bitcoin hakimiyet tablosu, piyasa döngülerinin nasıl işlediğini gösteren güzel bir grafik olarak nitelendiriliyor. Son yıllarda Bitcoin hakimiyeti, Ethereum liderliğindeki bir altcoin rallisinin ardından Aralık ayında zirveye ulaştı. Buna, Ocak ayında önemli ölçüde düşen BTC hakimiyeti eşlik etti.

Bununla birlikte altcoin fiyatlarında düşüşler yaşanmaya başlaması ile BTC’nin piyasa hakimiyetinin yeniden yükselişe geçtiğini de belirtmek gerekiyor. Eğer günümüzde de altcoin fiyatları bir düzeltme grafiği çizmeye başlarsa BTC piyasa hakimiyetinde artışlarla karşılaşabiliriz.

Bitcoin’de Hedef 50.000 Dolar

Birçok analist artık 2021 yılı bitmeden BTC’nin 50.000 doları göreceği konusunda hemfikir. Hatta bazı analistler Bitcoin’in yıl bitmeden 100.000 doları görme potansiyeli olduğunu düşünüyor. Bitcoin’in 50.000 dolara ulaşabilmesi için günümüzde önündeki en büyük engel 40.000 dolardı ve bu engel bugün aşıldı.

Facebook Comments