Sunday, December 3rd, 2023

Bitcoin grafiğinde kilit seviyeler: BTC’de teknik görünüm

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda sert düşüşler görülüyor. Bir numaralı kripto para, 47 bin 555 dolara kadar geriledi ve TSİ 11.45’te 48 bin 150 dolardan işlem görüyor. Bitcoin yüzde 12 oranında geri çekilirken çoğu kripto parada yüzde 20 ve üzerinde düşüşler var. Bu arada toplam piyasa değeri 1 milyar 770 milyon dolara indi. Bitcoin’in piyasa değeri ise 1 trilyon doları aşağı yönlü kırdı ve 900 milyar doları gördü.

Bitcoin’de teknik görünüm nasıl? Hangi seviyeler fiyat hareketi için kritik?

Bitcoin: BTC/USDT

Orta ve uzun vadedeki trend takibimizde trendin momentumunun düşmesi ile oluşan Yükselen Takoz formasyonu sert satış sonrası kırılmış ve tekrar pull back yapmıştı. Düşüşlerin devam etmesi ile Yükselen Takoz formasyonun hedefini alabileceğini de bir önceki analizimizde belirtmiştik. Güvenli alım bölgesi olarak grafikteki yeşil alan takip edilmeli. 45135 ile 43170 seviyelerinin arasında Yükselen Takoz formasyonumuzun da hedefini aldığı ana destek bölgesinin aşağı yönlü kırılmaması yükselişler için çok önemlidir. Bu bölgenin altında 4 saatlik ve günlük mum kapanışları ile fiyat hareketi düşüşü devam edebilir. Belirttiğimiz destek seviyesinden tepki alıp yükseliş başlar ise 50550 direnç seviyesi çok önemli. Bu nokta yukarı yönlü kırılıp üstünde 4 saatlik mum kapanışı olmadığı sürece düşüşler devam eder.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT
Bitcoin grafiği: BTC/USDT

The post Bitcoin grafiğinde kilit seviyeler: BTC’de teknik görünüm appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments