Friday, April 19th, 2024

Bitcoin Grafikleri Yeniden Yeşile Döndü! ADA, XRP ve DOGE’de Son Durum!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün yaşadığı geri çekilme sırasında 37.600 dolara kadar geriledikten sonra yeniden yükselişe geçti. Yazının kaleme alındığı sırada 38.140 dolar bandında işlem gören lider kripto para biriminin yukarı yönlü performansı Cardano (ADA), Ripple (XRP) ve Dogecoin (DOGE) gibi kripto para birimlerini de etkilemiş gibi görünüyor.

Bitcoin Grafikleri

Bitcoin fiyatı geçen hafta başlattığı yükseliş grafikleri ile 42.600 dolara kadar yükseldi. Daha sonra dün yaşanan düzeltme ile fiyat 37.600 dolara kadar gerilerken bugün yeniden 38.000 dolarlık kritik seviyenin üzerine çıkıldığı görülüyor.

Bu noktada Miller Tabak + Co’dan Matt Maley’e göre Bitcoin 40.000 dolar seviyesini geçemezse çok ciddi bir düşüşe gebe olabilir. Maley konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında, satın alma baskısı artmazsa işlerin yakın zamanda çirkinleşebileceğini dile getirdi.

Bunlara ek olarak lider kripto para birimi yükselişe başladıktan sonra son 8 yılda görülmeyen bir şekilde arka arkaya 10 gün boyunca yeşil mum oluşturdu. Bu durum her ne kadar bazıları tarafından ralli sinyali olarak nitelendirilse de yaşanan geri çekilmenin de BTC fiyatının sağlıklı yükselişi açısından olumlu olduğu düşünülüyor.

İlk Onda En İyi Performans: ADA

Piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto para birimi göz önünde bulundurulduğunda son 24 saat içinde en iyi performansı Cardano’nun sergilediği görülüyor. Son 24 saat içinde yaşadığı yüzde 6’nın üzerindeki artış ile ADA 1,35 dolara kadar yükselmeyi başardı.

ADA’daki fiyat artışı, Cardano’da yapılacak ve akıllı sözleşmeler ile ilgili olan güncellemeyi yansıtıyor. Bu noktada Cardano topluluğunun bu güncellemeyi sabırsızlıkla beklediğini belirtmek gerekiyor.

ADA kurucusu Charles Hoskinson yaptığı son açıklamalarda Alonzo sert çatalından kısa bir süre sonra akıllı sözleşmelerin ağda kullanılabileceğini doğruladı. Böylece, zamanla Cardano‘nun altyapısının daha verimli hale geleceğini de sözlerine ekledi.

XRP ve DOGE

Ripple ve Dogecoin arasında bir süredir devam eden piyasa hacmi sıralamasını XRP kazanmış gibi görünüyor. Verilere göre piyasa hacmi bakımından şu anda XRP en büyük 6. kripto para konumunda bulunurken DOGE 8. kripto para konumunda bulunuyor.

Piyasada bugün yaşanan yeşil grafiklerden etkilenen XRP ve DOGE’nin de son 24 saat içinde nispeten artış yaşadıkları ifade edilebilir. XRP 0,70 doların üzerindeki yerini korurken DOGE’nin 0,20 dolar altında işlem görmesi dikkat çekiyor.

Facebook Comments