Monday, April 15th, 2024

Bitcoin Kazancına Açılan Kapı: BTC Vadeli Alım Satım İşlemleri Konusunda Rehber

Kripto para birimleri diğer bütün varlıklara kıyasla günlük alım satıma en uygun varlıklar olarak görülüyor. Bunun sebebi ise piyasanın hem 7/24 açık olması hem de bunların ciddi volatiliteye sahip olması şeklinde gösterilebilir. Bitcoin’i örnek almak gerekirse son 3 gün içerisinde %10 yükselen BTC, bir haftada %50 gibi sert düşüşler yaşayabilmekte. Mart 20202 dönemi de bu düşüşe örnek olabilir. Yüksek volatilite birçok yatırımcı için ciddi likidasyonlara yol açabilirken bunun bir yandan da yatırımcılar için karlı fırsatlar sunduğu unutulmamalı.

Bitcoin fiyatı 19.000 dolara kadar yükselirken piyasanın geneli tüm zamanların rekorunun kırılmasını bekliyordu. BTC’nin yarattığı böyle fırsatlar için ise acemi yatırımcılar bile belirli kurallara uyarak kaldıraçlı işlem yapabilir.

Vadeli Alım Satımı Anlamak

Kaldıraçlı ve vadeli alım satım işlemleri özellikle piyasanın volatilitesinden kazanç elde etmek isteyen yatırımcılara özel tasarlanmıştır. Spot piyasadan alım yapıp yüklü miktarlarla beklemek yerine kaldıraç kullanmak bazen en net çözüm olabilir. Yatırımcılar direkt olarak borsadan alım gücü yani kaldıraç ödünç alarak daha fazla kripto para ile işlem yapma şansına ulaşıyor. Kaldıraçlı işlemler piyasanın sert düştüğü anlarda da inanılmaz kazançlı olabilir.

Örnek vermek gerekirse 1 BTC ile işlem yapıp 100 kat kaldıraç kullandığınızı düşünelim. 12.000 dolarlık BTC fiyatı üzerinden short pozisyon açıldığında ve fiyat 11.000 dolara gerilediğinde yatırımcıların geliri neredeyse 9.09 BTC olabilir. Tabii ki bu esnada ciddi volatilitenin yaşandığı anlarda stop loss kullanmak da zarar etmenizi engelleyecek veya minimuma indirecektir. Take profit emri yani fiyat belirli bir seviyeye çıkınca işlemin bir kısmının kapatılması da bilgisayar başında olmadığınız anlarda size yardımcı olabilir.

Kayıt Olun

Bexplus 30’dan fazla ülkede hizmet veren ve piyasanın hem düşüş hem de yükseliş anlarında gelir elde etmenizi sağlayan bir kripto para alım satım platformudur. Bexplus özellikle piyasaya yeni girenlere yönelik olması, kolay kullanım sunması ve yardım masası ile ön plana çıkıyor.

Bexplus diğer borsalar gibi KYC gerektirmiyor ve sadece e-posta adresiniz ile 1 dakikada hesap açabilirsiniz. Kayıt işlemi bitince 10 BTC bulunan bir demo hesabı otomatik olarak açılacak ve sizin kullanımınıza sunulacaktır.

Risksiz Alım Satım: Demo Hesap

Kaldıraçlı işlemler birçok yatırımcı için zorlayıcı olabilir. Başarılı yatırımcılar ise piyasayı analiz edip hep ileriyi düşünen kişilerden oluşmakta. Alım satım yaparken duygularla değil direkt olarak piyasa dinamikleri ile hareket etmek oldukça fazla kazanç sağlayabilir.  Duygularınızı işin içine katmadan direkt olarak analiz üzerinden işlem yapmayı alışkanlık hale getirmenin en iyi yolu ise demo hesap olacaktır. Platform kullanıcıların kaldıraçlı işlemlere alışabilmesini sağlamak için demo hesap imkanı tanıyor. Yatırımcıların kripto para piyasasına ve kaldıraçlı işlemlere alışmasını hedefleyen şirket, alım satım simülatörünü yayınladı. Kripto para yatırımcılarının demo hesaplarında 10 yenilenebilir BTC bulunuyor.

Para Yatırın ve Bonus Alın

Yatırımcılardan borsaya para yatırmaları için ekstra işlem ücreti alınmıyor. 0.001 BTC bile yatırarak işlemlere başlayabilirsiniz. Bexplus, BTC, ETH ve 11 kripto para biriminin yanı sıra USD, EUR ve GBP itibari para yatırma işlemlerini destekliyor. İster Visa Card isterseniz de itibari paralarla BTC toplamaya başlayabilirsiniz.

Bexplus buna ek olarak her yatırımcıya %100 para yatırma bonusu sunuyor. 1 BTC yatıranlar 2 BTC elde edecek ve her bir kullanıcıya 10 BTC’ye kadar hak verilecek. Bonus sadece marjin işlemlerde kullanılabiliyor ve çekilemiyor.

Bexplus İle Pasif Getiri Elde Edin

Alım satım yapmadığınızda ise faiz getirisi sunan cüzdana BTC gönderebilir ve yıllık %21’e varan kazancın keyfini çıkartabiliriniz.

Faiz getirisi günlük olarak sizin aylık yatırdığınız para miktarına göre hesaplanıyor. Aylık faiz getirisi ise (S*I/365*21)=MI formülü ile hesaplanmakta. S, yatırılan para miktarını, I faizi, MI ise aylık faizi temsil etmekte.

10 BTC yatıran birisinin alacağı aylık faiz (10*21%/365*30)=0.24 BTC olacaktır. Yatırımcılar 0,05 BTC yatırarak bundan faydalanabilir.

Bexplus Avantajları

  • KYC gereksinimi olmadan sadece e-posta kaydı ile işlem yapılması
  • Yatırımcıların alışması için 10 BTC sunan demo hesap
  • Her para yatırma işlemi için %100 bonus ve %10’luk işlem ücreti indirimi
  • Apple Store ve Google Play üzerinde tam özellikle uygulama
  • %50’ye kadar varan komisyon ödülü sunan referans programı
  • 7/24 müşteri desteği.

Alım satım yeteneklerinizi geliştirmek için ekibin analistlerinin Telegram kanalı ile iletişime geçmek mümkün. Telegram: https://t.me/Bexplus_Jane

Bexplus’ı Buradan Takip Edebilirsiniz:

İnternet sitesi: https://www.bexplus.com/

Telegram: https://t.me/bexplusofficial

Apple App Store: https://bexplus.page.link/fVKs

Google Play: https://bexplus.page.link/kJE8

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Facebook Comments