Saturday, September 23rd, 2023

Bitcoin madencileri, BTC satışlarını azalttı: Çarpıcı grafik

Glassnode’un madencilerin adreslerinde tuttukları arzın 30 günlük değişimini ölçen “madenci pozisyon değişikliği ölçüm verileri” kısa süre önce pozitife döndü ve madencilerin yeni coin’leri kasalarına eklediklerini gösterdi. Buna göre; madenci cüzdanlarındaki BTC sayısı son 2 haftada 4.435 BTC arttı ve toplamda 1.8 milyona ulaştı.

“Madencilerin nakit gücü var, BTC’leri tutmaya başladılar”

Konuyla ilgili CoinDesk’e konuşan Babel Finance CEO’su Flex Yang, madencilerin, Bitcoin fiyatı 20 ilâ 40 bin dolar arasındayken realize ettikleri kârlardan dolayı gelecekteki operasyonlarını sürdürmek için ellerinde yeterli rezerve sahip olduklarını ve şu anda bir fiyat rallisi düşüncesiyle BTC’lerini ellerinde tuttuklarını söyledi.

4 aydan sonra ilk kez

Madencilerin BTC biriktirme moduna geçmeleri 31 Mart tarihinden sonra gözlemlendi. Genelde ödül olarak kazandıkları BTC’lerini bozan ve masraflarını buradan aldıkları kazanç ile karşılayan madenciler, 4 aylık negatif bir gidişattan sonra artık kâr almayı azalttılar.

Kaynak: Glassnode
Kaynak: Glassnode

Glassnode CEO’su Rafael Schultze-Kraft, madenci hareketleri toplam ağın çok küçük bir bölümünü kapsasa da onların BTC biriktirmelerinin her zaman pozitif bir etki yarattığını söyledi. Hatta Glassnode’un 5 Nisan tarihli bir bülteninde, “Harcama tarzları, Bitcoin için en büyük boğa piyasalarından biri için fikir veriyor” denilmişti.

Balina sayısı 2 binin üzerinde kalmayı başardı

Veriler ayrıca balinalar ve büyük yatırımcıların da coin’lerini şu an için satmayı bıraktıklarını gösteriyor. En az 1000 Bitcoin tutan ve sadece tek bir ağ katılımcısına bağlı olan adreslerin sayısı 31 Mart’tan bu yana düzenli şekilde 2 binin üzerinde kaldı.

Boğa piyasasının ikinci ayağı mı geliyor?

Bu rakam 31 Mart’tan önceki 2 ayda, 2230’dan 2004’e düşmüştü. Bu zincirüstü pozitif gelişmelerin devam etmesi durumunda, boğa piyasasının ikinci ayağının başlayıp başlamayacağı da merak konusu…

The post Bitcoin madencileri, BTC satışlarını azalttı: Çarpıcı grafik appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments