Monday, February 26th, 2024

Bitcoin Standart Hashrate Token Nasıl Alınır?

Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST), Bitcoin’in madencilik gücü odaklı bir kripto para birimidir. Söz konusu kripto para birimi Bitcoin madenciliği için borsa düzeyinde likidite sunmayı ve madencilerin çıkış seçeneği konusunda yaşadıkları sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Adından da anlaşılabileceği üzere her bir BTCST Coin, Bitcoin ağındaki madencilik gücünün yani hash rate’in 0,1 terahash’ine denk gelecek şekilde teminatlandırılmakta. Bu da kullanıcıların BTCST Coin kullanırken güvence altına alınmasını ve platformun temelinin oluşmasını sağlamakta. Kullanıcılar ellerindeki Bitcoin Standard Hashrate Token’leri yatırabilir veya direkt olarak teminata göre kullanabilirler.

Kullanıcılar stake ettikleri madencilik yani hash gücüne göre belirli miktarda Bitcoin alabilirler. Bunun aslında Bitcoin’in madencilik gücünden beslenen ve kullanıcıların da beslenmesini sağlayan bir kripto para projesi olduğu söylenebilir.

Bitcoin Standart Hashrate Token (BTCST) Nedir?

Bitcoin Standard Hashrate Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2338. sırada yer alıyor. BTCST 280 dolarlık birim fiyata sahip olması ile aslında dikkat çekse de bunun toplam arzının bilinmiyor olması kullanıcıların kafasında soru işareti oluşturabilir.

Bitcoin’in hash rate’i ne kadar artarsa, BTCST’nin değerinin de o kadar artacağı ve teminat oranının yükseleceği biliniyor. Bitcoin’in sirkülasyondaki arzı devamlı olarak arttığı için BTCST’nin arzı da devamlı olarak artıyor. BTCST’lerin her biri Bitcoin’in madencilik gücünün belirli bir miktarına göre piyasaya sürülmekte.

BTCST, son 24 saat içerisinde ise 71 milyon dolarlık ticari hacme ulaşması ile ön plana çıkıyor.

BTCST Coin Nereden Alınır?

BTCST Coin almak için dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kullanılabilir.

  • BTCST Coin almak için ilk olarak Binance’e Tether, Bitcoin veya Binance USD atmanız gerekiyor.
  • Yatırma işlemini tamamladıktan sonra üst kısımda yer alan Spot İşlemler bölümüne girip Borsa sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda USDT paritesine tıklayın ve boşluğa BTCST yazın (BTCST/USDT).
  • Bunun devamında alım yapmak istediğiniz BTCST Coin miktarını seçin ve altta yer alan SATIN AL sekmesine tıklayın.
  • Böylece BTCST Coin emriniz piyasaya girilmiş olacak.
  • Bunun devamında sizin alım yapmak istediğiniz fiyattan birisi alış emri girerse emriniz başarıyla gerçekleştirilecek. Binance’de her zaman likidite olması sayesinde ise emriniz kısa sürede gerçekleştirilebilir.

Facebook Comments