Monday, January 30th, 2023

Bitcoin Terimini İçeren Tweet Sayısı Şubat Ayında En Yüksek Seviyesini Gördü

The Block verilerine göre, bu ay Bitcoin kelimesi içeren tweet sayısında büyük bir artış yaşandı. 7-14 şubat arasında Bitcoin terimini içeren 675,000 tweet atıldı. Bu oran ocak ayı ortasında toplam haftalık 576,000 tweet olarak hesaplanmıştı. Bu da %17,13’lük bir artışı ifade ediyor.

Twitter’da Yoğun Bitcoin İlgisi

Hesaplanan verilere göre, Twitter’da hesabı bulunan kripto para borsalarının takipçi sayısı giderek artıyor. Şubat ayının ortası itibariyle kripto para borsaları kategorisi yaklaşık 150,000 yeni takipçi kazandı. Ancak bu oran en yüksek seviyesini ocak ayında görmüştü.

2020 Aralık ayından bu yana kripto verileri ve araştırma hizmetleri için yeni takipçi sayısı hızla artıyor. Ancak yine verilere göre en yüksek etkinlik noktası ocak ayı ortası görünüyor. Bitcoin’i çevreleyen bu Twitter verileri, Bitcoin hakkında bilgi akışını sağlarken diğer yandan söylentileri de beraberinde getiriyor.

2021 Yılında Kripto Para Sektörü

2021 yılında kripto para sektörü, daha önce benzeri görülmemiş bir ilgiyle karşılaştı. Ancak bazıları hala bunu bir zaman kaybı olarak görüyor. Kripto para piyasası yeni zirvelere çıkarken, her türden insanın ilgisini çekiyor. Y kuşağı, eski iş adamları ve daha birçok insan artık kripto para piyasasının finansal ekosistem için faydalı olduğuna inanıyor.

Kripto para piyasası yaklaşık 1,7 milyar dolarlık değere ulaştı. Bitcoin ise tek başına 1 milyar dolarlık değere sahip. Ethereum ve Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü. Birçok altcoin de ATH yaparken bunların arasında en dikkat çekeni Binance Coin (BNB) oldu. BNB son bir haftadaki fiyat artışıyla piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi oldu. BNB tüm zamanların en yüksek seviyesiyle 350 doları görürken şu an güncel olarak 281 dolardan işlem görüyor.

Facebook Comments