Saturday, September 23rd, 2023

Bitcoin ve Altcoin’ler Nasıl Bir Hafta Geçirdi? Bu Haftanın Önemli Gelişmeleri Neler?

Geride bıraktığımız hafta Bitcoin ve altcoin’ler için oldukça iyi bir haftaydı. Çoğu kripto para birimi yeni bir yükseliş grafiği başlattı ve Bitcoin’in (BTC) 60.000 dolar, Ethereum’un (ETH) 2.000 doların üzerinde kalması kripto para birimlerine adeta güç verdi.

Bitcoin ve Altcoin Fiyatları

Geçtiğimiz hafta Bitcoin yeni bir tüm zamanlar rekoru belirlemese de eski rekorun çok yakında işlem görür ve bu seviyelerde işlem görmeye devam ediyor. Buna ek olarak piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ve üçüncü kripto para birimi Binance Coin’de (BNB) yeni rekorlar görüldü.

Ethereum geçtiğimiz hafta 10 Nisan’da 2.195 dolar ile yeni bir rekora imza atarken Binance Coin, rekor üzerine rekor kırdı ve bugün 569 dolar ile kendi rekorunu kırmış oldu.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz hafta yeni bir tüm zamanlar rekoruna ulaşan kripto para birimleri arasında Pancakeswap (CAKE), FTX Token (FTT), Solana (SOL) yer alıyor. Ayrıca bu noktada yeni mahkeme kararlarının Ripple lehine verilmesi ile XRP fiyatının yükselişe geçtiğini ve geçtiğimiz hafta 2018 yılından sonra ilk kez 1,5 doların görüldüğünü belirtmek gerekiyor.

Bu Hafta Yaşanacak Önemli Gelişmeler

Bu hafta iki kripto para biriminde önemli geliştirme adımlarının atılması bekleniyor: Ethereum Berlin hard fork’u ve Filecoin (FIL) hard fork’u.

12 Nisan’da yani bugün gerçekleşmesi planlanan Filecoin hard fork’u ve ağ yükseltmesi, bazı borsalarda FIL çekim ve yatırma işlemlerini etkileyebilir. Bu yükseltme ile birlikte FIL’de güvenliğin de artması bekleniyor. Buna ek olarak Filecoin’e talebin artması ile birlikte yükselme sonrasında bir fiyat artışı yaşanabileceği de belirtiliyor.

Ethereum Berlin hard fork’u ise 14 Nisan Çarşamba günü gerçekleşecek ve ETH Blockchain’inin bir sonraki büyük yükseltmesi olacak. Bu hard fork ile dört Ethereum İyileştirme Önerisi, EIP2565, EIP2929, EIP2718 ve EIP2930 entegre edilecek. Bu hard fork, Temmuz ayında gerçekleşmesi planlanan ve daha büyük bir yükseltme olan London’dan önce geliyor.

Facebook Comments