Saturday, September 23rd, 2023

Bitcoin ve Ethereum Yorumları: BTC ve ETH Fiyatında Önemli Seviyeler

Kısa süren son fiyat düzeltmesinin ardından, Bitcoin olumlu grafiklere döndü. Bitcoin fiyatı 60.000 dolar direncine yakın seyrediyor. BTC fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken yatırımcılar, olası bir fiyat düşüşüne karşı temkinli bekleyişini sürdürüyor. Teknik analiz verilerine göre bir düşüş trendi kısa vadede olası gözükmüyor. Ancak bunun tamamen göz ardı edilmesi yanlış olur. Ethereum (ETH) %20’nin üzerinde artış kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesini 2.146 dolar olarak belirledi. ETH teknik göstergeleri boğa koşusunun devam edebileceğini, ETH fiyatının 3.000 dolara kadar ulaşabileceğini işaret ediyor.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı 60.000 dolarlık psikolojik direnç noktasında reddedilmesinin ardından 59.000 dolar seviyelerinde seyrediyor. BTC’nin 60.000 dolarlık direnci kırması lider kripto para biriminin bir sonraki hedefini 62.000 dolara koyuyor. Bununla birlikte devam eden harekette 64.000 dolar, 68.000 dolar ve 72.000 dolar barajları göze çarpıyor. Öte yandan olası bir geri çekilmede BTC’nin 58.000 dolar seviyesinde önemli bir destek noktası bulunuyor. Devam eden düşüş senaryosunda BTC 55.000 dolara kadar düşebilir.

Ayrıca Santiment verileri, değeri 1 milyon doların üzerinde olan balina işlemlerinin arttığı kaydetti. Yaklaşık bir yıl önce balinalar günde yaklaşık 229 işlem görürken bu rakam haberimizin hazırlandığı sırada günlük yaklaşık olarak 1.930 işlem ile önemli ölçüde arttı. İşlemlerin ve adres faaliyetlerinin artışı iyi bir işaret olsa da balinaların yüksek seviyelerde BTC’lerini satması düşüş senaryolarını beraberinde getirebilir. Ancak birçok yatırımcı Bitcoin fiyatının yıl sonundan önce 100.000 dolara ulaşacağına inanıyor. Bu bağlamda bu seviyede BTC satmak aceleci bir davranış olacaktır.

Ethereum (ETH)

Ethereum günün erken saatlerinde 2.146 dolar ile yeni bir ATH’ye ulaştı. Bununla birlikte ETH tüm zamanların en iyi boğa koşusunu sürdürebilir. ETH 3.000 dolara ulaşabilir mi?

En popüler ikinci kripto para birimi ETH son 24 saatte %5’in üzerinde artış kaydetti. ETH teknik formasyonları fiyatın yükseldiği grafikler çizmeye devam ediyor. Analistler, önceki yılların trendine göre Nisan ayının altcoin sezonu olacağını düşünüyor. Bununla beraber ETH son zamanlarda kurumsal ilginin odak noktası noldu. ETH boğa koşusu, Visa’nın ETH ağını kullanma kararının arkasından geldi. Bir başka ETH destekçisi Mark Cuban, Ethereum’un daha da yükseleceğini aktardı. Cuban kripto portföyünde %30 ETH tuttuğunu kaydetti. Ethereum’un 2.100 dolar seviyesinin üzerinde kapanış yapması, popüler kripto para biriminde 2.500 dolara kadar süren fiyat kırılmasını tetikleyebilir. Bu seviyelere ulaşılması 3.000 doların olası hedef noktası olarak belirlenmesi demektir.

Öte yandan ETH fiyatının olası bir düzeltme görebileceği de görüşler arasında yer alıyor. Bazı analistler, ETH’nin bir geri çekilme yaşayacağını belirtti. Olası bir fiyat düşüşünde ETH 2.000 dolar seviyesinde tutunmaya çalışacak. ETH bu seviyede tutunamazsa ve hakimiyet tamamen ayıların eline geçirse 1.500 dolara kadar süregelen düşüşler görülebilir.

Facebook Comments