Friday, February 23rd, 2024

Bitcoin ve Ethereum’da Yeni Yükseliş: BTC ve ETH Fiyat Beklentileri

Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saat içinde yeni bir yükseliş grafiği çiziyor. Bitcoin (BTC) ile birlikte altcoin’lerde, özellikle piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’da (ETH) yukarı yönlü hareketler olduğu görülüyor.

BTC Piyasa Değeri 1 Trilyon $ Üzerinde

Bitcoin’in fiyatı Pazartesi itibari ile yeni bir yükseliş ivmesi başlattı ve fiyat öncelikle önemli bir psikolojik seviye olan 50.000 doları geçti. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 53.800 dolara ulaşan BTC’nin düzeltme döneminden çıktığı düşünülüyor.

Bitcoin’in fiyatında görülen artış piyasa değerine da yansıdı ve BTC piyasa değeri yeniden 1 trilyon doların üzerine çıktı. Toplam kripto para piyasa hacminin ise 1,6 trilyon dolar olduğunu ifade edebiliriz.

Bunlara ek olarak elde edilen verilere göre şu an görülen seviyeler 23 Şubat’tan bu yana görülen en yüksek seviyeler olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği gibi BTC 21 Şubat’ta 58.000 dolar ile rekor kırdıktan sonra derin bir düzeltme dönemine girdi.

Ethereum 1.800 Doları Geçti!

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da BTC’nin yolundan gidiyor ve hemen hemen lider kripto para ile aynı oranda yükseliyor. Grafikler incelendiğinde son zamanlarda ETH ve BTC grafiklerinin oldukça benzer oldukları görülüyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 1.843 dolardan işlem gören ETH’nin 1.800 dolarlık önemli eşiği aşmış olmasının yükseliş sinyali olduğu ifade ediliyor. Bu noktadan sonra BTC’deki artışın devam etmesi ile birlikte ETH’un yeni bir rekora imza atabileceği düşünülüyor.

ETH, 20 Şubat’ta 2.042 dolar ile rekor kırmış ve sonrasında tıpkı Bitcoin‘de olduğu gibi düşüşe geçmişti.

Fiyat Beklentileri

Analistlerin büyük çoğunluğu 2021 yılının genel bir boğa piyasası havasında geçeceğini düşünüyor. Dolayısıyla şu anda hem ETH’un hem BTC’nin yükseliş için alanının olduğu ifade ediliyor. BTC’de beklenen ilk durak 60.000 dolar bandı iken ETH’un 3.000 dolara kadar yolunun açık olduğu düşünülüyor.

Facebook Comments