Tuesday, April 16th, 2024

Bitcoin’de Kısa, Orta ve Uzun Vade Beklentileri: BTC ve Kripto Paralarda Son Durum

Kripto para piyasası, yükselen işlem hacimleriyle birlikte yukarı yönlü seyrine devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde 48.200 dolara dokunarak harika bir performans ortaya koydu. BTC, bu seviyelerde tutunamazken bir geri çekilme yaşayarak 46.000 dolarlık fiyat bandına düştü.

Bitcoin Beklentileri

Lider kripto para Bitcoin, son bir haftada %7 oranında artış yakalarken yukarı yönlü ivmeyi hızlandırdı. BTC, 48.000 dolara ulaşmasının ardından 45.900 dolar civarındaki likidite bölgesinde geri çekildi. Düşüşe yüksek satış işlem hacmi eşlik etti. Bu da ayıların pozisyonlarını koruması olarak yorumlandı.

Bitcoin, kısa vadede gün içerisinde tekrar 47.400 dolarlık alanı test edebilir. Uzun vadede ise ayılar fiyatı 46.500 doların altında tutmayı başarabilirse aşağı yönlü hareket tetiklenebilir. Bu durumda boğaların hakimiyeti ele geçirme aşamasındaki ilk durağı 45.676 dolarlık seviye olacaktır.

Orta vadede ise işlem hacmi bir miktar düştü ve bu yatırımcların yükselişi sürdürmek adına güç toplaması olarak değerlendirilebilir. Sonuç olarak, 53.000 dolar seviyesi ay sonuna kadar beklenebilir. Ancak günlük grafiklerde ayılar fiyatı 42.300 dolara çekebilirse bu senaryolar geçersiz kılınacaktır.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 46.809 dolardan alım satım işlemi görüyor.

En Popüler Kripto Paralarda Son Durum

Liderin 46.800 dolarlık seviyelerdeki seyri ile birlikte birçok altcoin artış trendini güçlendirdi. En büyük altcoin Ethereum (ETH) 3.267 dolardan alım satım işlemi görürken Binance Coin (BNB) 408 dolara tırmandı. En popüler kripto paralardan biri olan XRP 1.19 dolara ulaştı ve Dogecoin 0.28 dolar seviyesine gelmeyi başardı.

Kripto para piyasasının genel trendi doğrultusunda an itibarıyla artış trendi devam ediyor. Günün en çok kazandıran altcoin’leri arasında C98 %37’lik artışla ilk sırada yer alırken WAVES %29’luk yükselişle listenin ikinci sırasında kendine yer buluyor.

Facebook Comments