Saturday, February 24th, 2024

Bitcoin’in (BTC) Düşüşüne Rağmen Aave ve Chainlink Yeni Rekor Kırdı!

Bitcoin (BTC) fiyatı 28.800 dolara kadar gerilese de altcoinler bu sefer diğer düşüşlere kıyasla çok daha dirençli çıktı. BTC/USD işlem çiftinin 28.800 dolara kadar görmesine rağmen Ethereum 1.000 doların altına gerilemedi ve DeFi projeleri de buradan destek buldu.

DeFi Projeleri Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Önde gelen iki DeFi odaklı proje Aave ve Chainlink’in tüm zamanların rekorunu kırması ise bunun en büyük kanıtı. Önde gelen birkaç analist 19 Ocak tarihinde özellikle Asya merkezli BTC satışları olduğunu ortaya koydu. BTC fiyatı düşerken altcoinlerin sabit kalması ise BTC’den altcoinlere geçiş olduğunu gösteriyor olabilir.

Yeni Bitcoin ETF başvurusunun yapılması sonrasında birçok uzman BTC fiyatının uzun vadede 100.000 dolara kadar çıkabileceğini belirtirken şu an ise rüzgar altcoinlerin yönünden esmeye başlamış gibi gözüküyor. Polkadot (DOT), Aave, Curve, Sushiswap ve Chainlink gibi projelerin hepsinin önemli bir yükseliş göstermesi ise altcoinler arasında DeFi projelerin önde olduğunu gösteriyor.

DeFi Projelerinde Yeni Bir Rekor Dönemine Giriliyor

Merkezsiz finans sektöründeki hacim verilerine bakıldığında ise söz konusu kripto para projelerinin burada da ön planda olduğu görülebiliyor. Verilerden ortaya çıkan en önemli kısım ise aylık DEX hacminin Ocak 2021 döneminde inanılmaz bir artış yaşaması.

Daha önce Eylül 2020 tarihinde de DeFi projelerinin hacmi rekor bir artış yakalamış ve birçok DeFi projesi tüm zamanların rekorunu kırdı. Şimdi ise yeniden aynı hacimlere ulaşılması rekorun bir süre daha sürebileceğini gösteriyor.

defi endeksi

Facebook Comments