Sunday, April 21st, 2024

Bitcoin’in (BTC) Konsolidasyonu Önemli Bir Sinyal Veriyor!

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, 29 Ocak tarihinde Twitter biyografi kısmına Bitcoin (BTC) yazdı ve bütün piyasa altüst oldu. Bitcoin fiyatı önce 38.000 dolara çıkarken, daha sonra eski seviyesine geri döndü. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise BTC fiyatının 34.000 dolar seviyelerinde konsolidasyon yaşıyor.

Bitcoin Fiyatı Konsolidasyon Yaşıyor

Bitcoin fiyatının böylesine ani bir yükseliş ve devamında gelen düşüş sonrasında konsolidasyon yaşaması ise bir hayli normal. Ünlü kripto para analisti Willy Woo ise konu hakkında yaptığı açıklamada her gün yeni kullancı geldiğini ve konsolidasyonun aslında yararlı olabileceğini belirtti. Yakın zamanda yaşanan boğa piyasasına ve fiyatın 41.000 doları görmesine rağmen yeni kullanıcıların bu seviyelerden alım yapması, Woo’ya göre hiç olmadığı kadar iyi bir işaret.

Elon Musk’ın Bitcoin ifadesine bir de GameStop benzeri olaylar eklenince Bitcoin ile kripto paraların çektiği ilgi hiç olmadığı kadar arttı.

Ayı Piyasası Gelmeden Piyasa Resetlendi

Documenting Bitcoin tarafından paylaşılan verilere de bakıldığında Reddit üzerindeki r/Bitcoin sayfasına ciddi sayıda katılımcı geldiği görülüyor. Bu durum hem Reddit’in yakaladığı başarının hem de Bitcoin’in uyandırdığı dikkatin bir kanıtı olabilir.

Ünlü analist Willy Woo ise Bitcoin fiyatının şu an satış baskısını yendiğini ve bu seviyeden sonra bir süre daha konsolidasyon yaşayacağını belirtti. Woo, SOPR indikatörünün 1 seviyesine çıktığını ve bunun tam anlamıyla “resetlenmek” olduğunu vurguladı.

Woo’ya göre normalde bu seviye ağır ayı piyasalarından sonra görülürken şimdi direkt olarak küçük bir düşüş dönemi sonrasında ortaya çıktı. Ünlü analist RSI indikatörünün de şu an boğa piyasası sinyali verdiğini belirtti. Analistlerin bundan sonraki hedefleri ise 45.000 dolar olabilir.

Facebook Comments