Tuesday, November 28th, 2023

Bitcoin’in (BTC) Yükselişe Geçmesi Cardano’ya (ADA) Farklı Bir Rekor Getirdi!

Lider kripto para biriminin yükselişe geçmesi ile birlikte altcoin’lerde de yukarı yönlü grafikler görülmeye başladı. Bitcoin bugün 50.000 dolarlık önemli seviyenin üzerine çıkmayı başardı. Bununla birlikte Ethereum (ETH) 1.600 dolarlık önemli seviyeyi geçerken Cardano’nun (ADA) nispeten daha yavaş fiyat hareketleri sergilediği görülüyor.

Cardano Fiyatı

Cardano geçtiğimiz hafta sonu tüm piyasa bir düşüş grafiği çizerken kendi rekorunu kırdı ve piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para konumuna yükseldi. ADA’nın yükselişinin arkasında 1 Mart’ta ana ağda uygulanmaya başlayan Mary hard fork’u bulunuyor.

Aslında ADA öncelikle Mary hard fork’unun test ağında uygulanması ile bir yükseliş grafiği elde etti. Daha sonra Cardano ekibi hard fork’un ana ağda 1 Mart’ta uygulanacağını açıkladı ve böylece tüm kriptolar düşüşü yaşarken ADA oldukça iyi bir performans sergilemeyi başardı.

Cardano Aranma Rekoru

Google trend verileri, kripto para birimleri söz konusu olduğunda genellikle bireysel yatırımcıların davranışlarının iyi bir göstergesi olarak nitelendiriliyor. Dolayısıyla belli bir token ya da kripto para projesi ile ilgili aramaların artması genel ilginin de arttığı şeklinde yorumlanıyor.

Google Trends’den elde edilen verilere göre Cardano aramaları Şubat başından bu yana artış gösteriyor ve bu artışın çok büyük olduğu ifade ediliyor. Bu artış Cardano ile ilgili aramalarda yeni bir rekor elde edilmesini sağladı. ADA 2017-2018 boğa koşusu sırasındaki aranma hacmini geride bırakarak yeni bir rekora imza attı.

Analistlere göre Cardano aranma hacminin 6 Mart’a kadar daha fazla artması ve dolayısıyla yeni rekorların gelmesi bekleniyor.

Bunlara ek olarak eğer ADA fiyatı yine yukarı yönlü büyük bir ivme kazanırsa da aranma artışları yaşanabilir.

Facebook Comments