Saturday, February 24th, 2024

Bitfinex, 8 Kripto Para Birimini Platformdan Kaldırıyor

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) ve kripto para borsalarından Bitfinex, bugün yayınladığı gönderide sekiz kripto para birimini platformdan kalıcı olarak kaldırdığını belirtti. Bitfinex tarafından yapılan açıklamada bunun listelenen projelerin yeniden incelenmesi ve gerekli standartların sağlanmadığının görülmesi sonrasında alındığı belirtildi.

Bitfinex, 8 Kripto Parayı Delist Etti

Bitfinex aşağıda belirtilen kripto para birimlerini bütün işlem çiftleri ile beraber platformdan kaldırıyor:

“Aion Network (AION), Auctus (AUC), CommerceBlock (CBT), Gemini Dollar (GUSD), Ether Kingdoms (IMP), Project PAI (PAI), iExec (RLC) and Time New Bank (TNB).”

Delist edilen projelere bakıldığında Aion’un toplam piyasa değerine göre 249., Auctus’un 757., CommerceBlock Token’ın 1460., stablecoin olan Gemini Dollar’ın 275., Ether Kingdoms’ın 2041., iExec’nin 163. ve son olarak Time New Bank’in ise 549. sırada yer aldığı görülüyor. Project Pai için şu an bir sıralam ise gösterilmiyor.

 

Bitfinex kripto para borsasının delist ettiği kripto para birimlerinden en çok bilinen ve öne çıkanın RLC olduğu söylenebilir. RLC, bu haber sonrasında ise ABD doları karşısında %2,4 değer kazanırken ETH karşısında %6,6, BTC karşısında ise %7,8 değer kaybetti. Söz konusu kripto para birimlerinin özellikle 2017 yılında çok popüler olduğu ve patlama yaşadığı, bunun devamında ise sert düştüğü biliniyor.

Bitfinex Delist Duyuruları Devam Edebilir

2017 yılındaki kripto para birimlerinin büyük bir çoğunluğu artık “zombi coin” olarak biliniyor. Bu da projelere aktif ilgi olmadığını ve sadece botlarla eski yatırımcıların bu projeleri alıp sattığı anlamına geliyor. Bu projelerin önde gelen kripto para borsalarından kaldırılması ise beklenen bir sonuç olarak yorumlanmakta.

Bitfinex borsası son zamanlarda özellikle ABD’li regülatörler tarafından inceleme altına alınması ile gündeme gelmişti. Bitfinex’in bu bağlamda riskli olarak görülen bazı kripto para birimlerini de delist etmesi bekleniyor.

Facebook Comments