Wednesday, October 4th, 2023

BitTorrent coin ve HOT fiyatı yeni rekor kırdı

Kripto para piyasası dediğimizde ilk aklımıza gelen iki dijital para Bitcoin ve Ethereum. Ancak son birkaç gündür HOT ve BitTorrent Coin (BTT) altcoinleri yükselişleriyle dikkatleri üzerine çekti. Güne eksi ile başlayan iki kripto para rekor kırdı ve en yüksek değerlerine yükseldi.

BTT ve HOT fiyatı her gün yeni rekor kırıyor

HOT ve BTT son günlerin en gözde kripto paraları. BTT fiyatı bugün yüzde 19 gibi yüksek bir atış gerçekleştirdi ve saat 17:20 itibariyle 0,008320 değerine yükseldi.

Dünyada ilk: Saba Tümer kahkahasını NFT olarak sattı

Gün içinde rekor kıran BTT fiyatı 0,008550 seviyelerine kadar geldi. Sanal paranın fiyatı şu an için 0.007957 seviyesinde. Kripto para daha önce de yüzde 80 gibi büyük bir yükseliş gösterdi.

HOT ise yükselişini bir haftadır sürdürüyor. Holo olarak da adlandırılan kripto para 0,01000 sınırını 29 Mart tarihinde aştı.Popüler kripto para Mart ayının başından beri büyük bir yükselişte. HOT fiyatı şu an için 0.02800 dolar ( 2 cent) seviyesinde. Son üç gündür yüzde 30-yüzde 50 bandında artış gösteren kripto para, şu anda en çok işlem gören 27’inci kripto para. BTT ise bu sıralamada 19’uncu sırada.

Bittorrent Coin (BTT) nedir, neden yükseliyor?

BTT, Tron platformu üzerine inşa edilmiş ve TRC-10 akıllı kontratıyla oluşturulmuş bir kripto para. Bu da BTT’nin Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralardan daha hızlı transfer edilmesini sağlıyor.

Kripto paranın hem daha az işlem ücreti alması hem de daha hızlı alınıp satılmasının yükselmesini sağlayan nedenlerden biri. Yine kripto paranın BitTorrent tarafından oluşturulması da popüler olmasını sağladı. BitTorrent P2P dediğimiz ve 2000’li yılların başında dosya paylaşımı için ortaya çıkan önemli paylaşım ağı.

btt fiyatı, bitorrent coin, hot fiyatı, holo

Korsan program, oyun ve film paylaşımları yapılan platform, tüm dünyada yasa dışı konumda. Ancak kişilerin kendi bilgisayarlarını paylaşım için kullandığı platform, sadece bu paylaşımlar için kullanıcılara program sağlıyor.

Platformun bu bilinirliliği ise BTT fiyatı için yükselişi açıklayan nedenlerden biri. Firma 2019 yılında BTT’nin benimsenme oranını artırmak için BitTorrent’e yeni bir özellik eklemişti. Firma, BitTorrent Speed adlı özellikle,  daha hızlı dosya indirmek için ücret talep etti.

BitTorrent, Seeds adı verilen ve dosyanın tamamına sahip olan kullanıcıları ifade ediyor. Firma bu özellik ile Seeds kullanıcılarına da bu yolla BTT kazandırmayı amaçlıyor.

HOT (HOLO) nedir, fiyatı neden yükseliyor?

HOT, kendi ağını kullanan kripto paralardan biri. Holochain olarak adlandırılan bu altyapı, bildiğimiz blockchain altyapsısından farklı işliyor. Kripto paralar genel olarak blockchain dediğimiz bir kripto sistemi üzerine kurulu. HOT coin ise 2018 yılında kurulmuş olan Holochain ağında çalışıyor.

btt fiyatı, bitorrent coin, hot fiyatı, holo

Kripto parayı geliştiren firma, Holochain ağıyla birlikte merkeziyetsiz bir internet ağı kurmayı hedefliyor. İlk olarak 2018 yılında Indiegogo projesi olarak başlayan Holochain, HOT kripto parasını da bu platformda kullanmayı amaçlıyor.

Firmanın Holochain platformunu bu yıl sonuna doğru devreye alması bekleniyor. HOT kripto parası da bu platformda ödeme yöntemi olacak.  Holochain projesi son olarak 25 Mart tarihinde ABD’den de patent aldı. Bu patent haberi sonrası ise HOT fiyatı zirve yapmaya başladı.

The post BitTorrent coin ve HOT fiyatı yeni rekor kırdı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments