Saturday, September 23rd, 2023

BitTorrent Coin: Rekor Kıran BTT Coin’de Önemli Direnç Seviyesi!

Hafta sonu kısa sürede yaşadığı yükseliş ile en çok dikkat çeken kripto paralardan biri BitTorrent (BTT) oldu. Son 24 saat içinde kaydettiği %20’nin üzerindeki artış ile yeni rekora imza atan BTT, Twitter’da da trend topic olmayı başardı.

BitTorrent Rekoru

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,0039 dolar ile işlem gören BTT, kısa süre önce 0,0041 dolar ile kendi rekorunu kırdı. BTT’nin 18 Mart’ta 0,0015 dolardan işlem gördüğü göz önünde bulundurulduğunda aslında çok kısa zamanda çok iyi performans sergilemiş olduğu anlaşılıyor.

Bu sabah güzel bir çıkış yakalayan bir rekor kıran BTT’nin şu an için 0,0040 dolarlık direnci kırmasının önemli olduğu düşünülüyor. Çünkü BTT 0,0041 dolarlık rekorunun ardından 0,0039 dolar seviyesine geriledi ve bu seviyede dirençle karşılaşıldı.

Bunlara ek olarak 0,0039 dolar seviyesi BTT’nin bir önceki rekor seviyesiydi ve bu sebeple de aslında bir direnç noktası olduğu ifade ediliyor. Ancak 0,0040 doların üzerinin görülmesi halinde BitTorrent coin’in yeni bir rekor seviye belirleyebileceği ve ilk hedefin 0,0044 dolar bandı olabileceği de belirtiliyor.

BitTorrent Coin Nedir?

BitTorrent, son yıllarda giderek daha merkezsiz hale gelen popüler bir eşler arası (P2P) dosya paylaşımı ve torrent platformudur. Başlangıçta Temmuz 2001’de piyasaya sürülen BitTorrent, Temmuz 2018’de blok zinciri platformu TRON tarafından satın alındı.

Bu satın alınmanın ardından ise BitTorrent platformunun yerel kripto parası olan BitTorrent token (BTT) piyasaya sürüldü. BTT, TRC-10 standardını kullanarak başlatıldı ve TRON’un kendi blok zincirinde çalışıyor.

Facebook Comments