Friday, October 22nd, 2021

BitTorrent Rekor Kırmaya Devam Ediyor! BTT Neden Yükseliyor?

BitTorrent ağının yerel tokeni BTT, 0.0055 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bununla beraber BTT piyasa değer 5 milyar doları aştı.

Popüler eşler arası dosya paylaşım protokolü BitTorrent’in yerel tokeni BitTorrent (BTT) son 24 saatte %30’luk artış kaydetti. Ralli BTT piyasa değerini 5 milyar doların üzerine çıkardı. Ayrıca BTT piyasa değerine göre en büyük 24. kripto para birimi oldu. Bunlardan daha etkiliyici olan kısım ise BTT’nin son iki ayda on kattan fazla değer kazanması oldu.

BTT Rallisinin Arkasında Bir Katalizör Var Mı?

Bugüne dek BTT rallisinin arkasında net bir temel katalizör yok. Ayrıca BTT’nin, mart ayı ortalarında bir hafta süre içerisinde yaklaşık %120’lik artışı güçlü bir teknik ivme olarak kaydedildi. Bu güçlü ivmenin kazanılmasının akabinde BTT hacmi sürekli olarak arttı. Tüm zamanların en yüksek seviyesini geçerek yeni rekorlara imza attı.

Bununla beraber BTT fiyatını artıran birkaç etken olabilir. TRON kurucusu Justin Sun’ın yüksek değerli NFT satın alımları, sosyal medya etkileşimi ve Poloniex borsasında stake işlemleri BTT’yi yukarı seviyelere taşımış olabilir.

25 Mart tarihli bildiriye göre Justin Sun’ın da aralarında bulunduğu bir alıcı konsorsiyumu Poloniex borsasını satın aldı. Bunun akabinde Poloniex borsasında BTT stake işlemleri başladı. Poloniex stake duyurusu, BTT ilgisini artırmış olabilir. Poloniex yetkilileri şunları aktardı: “Poloniex stake işlemi ile müşterilerimiz esnek alım satım, para yatırma, para çekme hizmetlerimizden yararlanarak çeşitli ödüller kazanabilir. Sağladığımız hizmetlerin yanı sıra müşterilerimiz fonlarını farklı bir varlığa aktarmaya karar verdikleri ana kadar stake ödülleri kazanmaya devam edebilir.”

Ayrıca Justin Sun’ın NFT ilgisi oldukça açık. Justin Sun yakın tarihli bir gönderisinde JUST NFT Fund adlı bir NFT fonu kurdu. Yeni yatırım kararına göre JUST NFT Fund’a üst düzey yetkililer aranıyor. BTT’nin Tron ekosisteminin bir parçası olduğu ele alındığında, NFT alanında olumlu gelişmeler ve Sun’ın NFT sektörüne ilgisi BTT değeri üzerinde güzel bir etki yaratmış olabilir.

Sosyal Medya Etkisi

BTT’nin Twitter’da etkinliği göze çarpıyor. BTT’nin yukarı yönlü fiyat kırılmasının hemen öncesinde hakkında atılan tweet sayısı %377 artış kaydetti. Bununla beraber BTT’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi yalnızca güçlü sosyal medya ivmesinden kaynaklanmıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin ve beraberindeki altcoinlerin boğa koşusu BTT fiyatındaki teknik kırılmayı tetiklemiş olabilir. Bitcoin dominansı %60’ın altına düşerken, altcoinlerin toplam piyasa değeri 31 Mart itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesiyle 855 milyar dolara ulaştı.

Facebook Comments