Saturday, September 23rd, 2023

Blackberry 5G ile ilgili yeni bilgiler

Uzun süredir sessizliğini koruyan BlackBerry, 2021’de yeni bir tuşlu telefonu piyasaya sunmayı planlıyor. BlackBerry tarafından piyasaya sürülecek 5G destekli yeni telefonun çıkış tarihi, fiyatı, özellikleriyle yeni bilgiler yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor.

BlackBerry 5G orijinal ekip tarafından tasarlanmayacak

Telefon mobil patentlerini satan ve çoğunlukla akıllı araba yazımı ve güvenlik teknolojisi piyasasına kayan orijinal BlackBerry geliştiricileri tarafından yapılmayacak. Bunun yerine, telefonun yapımını firmayı satın alan OnwardMobility üstlenecek. Firma yeni bir BlackBerry için Nokia, Xiaomi ve Foxconn ile çalışmayı kafasına koymuş durumda.

blackberry-5g-ile-ilgili-en-son-bilgiler

Henüz bir fiyat bilgisi verilmeyen telefonun 649 dolar civarı olması bekleniyor. Fiyatın farklı bir üretim süreci kullanılacağından dolayı yüksek olabileceği belirtildi. OnwardMobility ayrıca yaptığı basın açıklamasında telefonun bileşen, cihaz ve tedarik zinciri bütünlüğünü sağlamak için katı kurallar çerçevesinde yapılacağını ifade etti. Bunun da kurumsal firmalar için büyük bir güvenlik seviyesi sağlamasına yardımcı olacağı düşünülüyor.

Realme X7 Pro Ultra güçlü işlemcisiyle tanıtıldı

OnwardMobility CEO’su Peter Franklin yaptığı açıklamada “Bugün küresel nüfusun yarısından fazlası akıllı telefonlara sahip, bu nedenle pazar çok büyük. Ancak eksik olan, kurumsal kullanıcıların, devlet kullanıcılarının ve güvenlik bilincine sahip tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilen ultra güvenli ve üretkenlik merkezli akıllı telefon boşluğunu doldurmayı hedefliyoruz dedi.

Telefonun 5G desteğine sahip olmasının yanında, Android işletim sistemine de sahip olacağı ifade ediliyor. Ancak Android 11 mi, yoksa daha eski bir sürüm mü olacağı kafaları karıştıran bir başka konu. Ayrıca fiziksel bir klavyeye sahip olacak  telefon eski BlackBerry hayranlarına da hitap etmeyi kafasına koymuş durumda. Bataryaya gelindiğinde ise BlackBerry 5G’nin 6 bin mAh pil ve iki günlük pil ömrüne sahip Moto G9 Power kullanması bekleniyor. Son olarak yeni BlackBerry’nin uygulamaları hızlı bir şekilde çalıştırması, dosya depolamasında sorun yaşamaması için gerekli özelliklere sahip olması bekleniyor.

Kaynak: Techradar

The post Blackberry 5G ile ilgili yeni bilgiler appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments