Sunday, April 14th, 2024

Bloomberg stratejisti McGlone, Bitcoin için yine 100 bin doları işaret etti

Her ay başta Bitcoin olmak üzere kripto para evrenini yorumlayan Bloomberg emtia stratejisti Mike McGlone, geçtiğimiz raporlarında olduğu gibi yine 100 bin dolar seviyesini işaret etti.

“Geçmişteki fiyat yükselişi tekrarlanıyor”

Raporda, Bitcoin’in arzının her geçen gün azaldığı ve ülkelerdeki benimsenmenin de arttığı belirtilirken şu ifadeler kullanıldı:

“Geride kalan 3 yılda birçok şey değişti ancak Bitcoin geçmişinde yaptıklarını yapmaya devam ediyor. O da fiyatların yükselmesi. Arz azalıyor. Açık söylem ve serbest piyasayı destekleyen birçok ülkedeki talep ve benimsenme ise artıyor. Bitcoin dijital altın oluyor. Dünyada bu yöne doğru bir gidiş var. İçinde dijital varlıkların da olduğu serbest piyasa kapitalizmi yükselişte. Bu trend tersine dönmediği sürece ABD doları ve Bitcoin insanların faydalandığı baş varlıklar olacak gibi görünüyor.”

“100 bin dolar işaretleri görülüyor”

Bitcoin’in gidişatında 100 bin dolar seviyesinin getirecek işaretleri gördüklerini belirten McGlone, dayanıklı olan bir boğa piyasası sayesinde zayıf ‘long’ların da temizlendiğini belirtti:

“Bu sene Bitcoin’in, fiyat keşiflerinde yeni bir adım atması ve yeni bir tazelenmiş boğa piyasası görmemiz açısından çok önemli… Piyasa spekülatif aşırılıklardan kurtuldu. Ethereum güçlü ve değerli bir eş olarak statü kazandı. Uzun vadeli tüm faktörler şu anda olumlu görünüyor. Çin yasakları bitti. Bitcon hash rate’indeki tarihteki en keskin düşüş sona erdi. ABD’deki regülasyonlar ise her geçen gün ilerliyor.

Bitcoin şu anda, 2019 yılında 4 bin doalrı taban yapması gibi, 30 bin dolar seviyesini taban yapmış durumda. En büyük kripto paranın 100 bin dolar seviyesine çıkabileceği performans işaretleri görüyoruz. 2018/2019’dan bu yana Bitcoin’in 20 haftalık hareketli ortalamasının altında kaldığı en uzun dönemdeki, zayıf ‘long’lar, dayanıklı olan bir boğa piyasasıyla temizlenmiş durumdalar.”

Bitcoin’in; altcoinler, altın ve tahvil getirileri karşısındaki yükselişini gösteren birçok grafiği de raporunda paylaşan McGlone, “Altın, Bitcoin ile karşılaştırılmadığı sürece tek kalıyor” yorumunu yaptı.

Bitcoin’in teknolojisinden de bahseden Bloomberg stratejisti, “Bitcoin hızla ilerleyen teknolojiyi temsil ediyor ve enflasyonu baskılıyor.” dedi.

Hatırlanacağı üzere McGlone Haziran ayındaki raporunda da Bitcoin’in 100 bin dolara gitme olasılığının 20 bin dolara düşmesinden daha fazla olduğunu söylemişti.

The post Bloomberg stratejisti McGlone, Bitcoin için yine 100 bin doları işaret etti appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments