Tuesday, April 16th, 2024

Bloomberg’den Çarpıcı Bitcoin Raporu: BTC’nin Gözü Yükseklere Mi, Toprağa Mı Bakıyor?

Bloomberg Intelligence yakın zamanda Bitcoin (BTC) hakkındaki son raporu olan Ağustos 2021 baskısını yayınladı. Rapora göre Bitcoin’in yukarı yönlü hareketleri devam edecek gibi görünüyor.

Bitcoin’in Gözü Yükseklerde

Raporda yapılan açıklamalara göre ABD’nin dijital varlıkları uygun düzenleyici önlemlerle benimsemesi karşısında Çin’in artan Bitcoin baskısı, hem BTC hem dolar için bir boğa senaryosunun oluşmasını sağlıyor.

Buna ek olarak Bloomberg’in açıklamalarına göre Bitcoin 40.000 dolarlık seviyeleri güçlü bir desteğe dönüştürecek. Lider kripto para biriminin bu hafta 40.000 dolarlık seviyelerin altına düştüğü göz önüne alındığında Bloomberg’in görüşleri umut vaat ediyor.

Öte yandan Bloomberg’in raporunda konuyla ilgili olarak, “Bu yıl, Bitcoin için fiyat keşif aşamasında bir sonraki adımı atması için birinci sınıf ve yenilenmiş bir boğa piyasası görüyoruz. Spekülatif aşırılıklar silindi, Ethereum değerli bir yoldaş statüsü kazandı ve baskı faktörlerinin çoğu uzun vadeli yükseliş yönünde. Çin baskıları ve ABD düzenlemeleri olgunlaşmanın bir parçası.” sözlerini kullandı.

Bitcoin’de Hedef: 100.000 Dolar

Bloomberg analistlerine göre aşağı yönlü olarak 30.000 dolar bandında güçlü bir temel oluştu ve bu destek seviyesi 2019 yılındaki 4.000 dolarlık fiyat destek seviyesine benziyor. Dolayısıyla iki dönem arasında performans paralellikleri çizildiğinde BTC’nin hedefinin 100.000 dolar olduğu ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre Bitcoin talebi ve benimsenmesi her geçen gün artarken BTC arzı azalıyor. Bu da fiyat artışı için başka bir sinyal olarak nitelendiriliyor.

Bitcoin: Dijital Altın

Fiyat beklentilerine ek olarak Bloomberg raporuna göre Bitcoin dijital altın olma yolunda emin adımlarla ilerlerken Ethereum da para ve finansın dijitalleştirilmesi için bir platform haline geliyor.

Öte yandan rapor doların, kripto piyasasındaki işlemlere tek başına hakim olduğunu da belirtiyor. Piyasada kullanılan en iyi stablecoin’lerin hemen hemen hepsinin değerinin dolara sabitlendiğinin de vurgulandığı görülüyor.

Facebook Comments