Friday, April 19th, 2024

Bloomberg’den Önemli Altın ve Bitcoin (BTC) Raporu

Bloomberg’in kripto ile ilgili en son raporuna göre Bitcoin (BTC) daha önce altın, tahvil ve hisse senetlerine yatırılan fonları çekmeye devam ediyor. Ayrıca rapor bir sonraki olası fiyat eşiği olarak 100.000  doları öngörüyor ve aynı zamanda BTC’nin tercih edilen hedge olarak altının yerini alma sürecini başlattığını belirtiyor.

Bitcoin, Altının Yerini Mi Alıyor?

Bazıları tarafından dijital altın olarak da adlandırılan Bitcoin’in kıymetli metalin yerini alacağı ve hatta bu sürecin başladığı anlatısı, geçen yıl kripto para birimi topluluğunda oldukça popüler bir konuygu. COVID-19’un neden olduğu ya da daha doğru şekilde kaçınılmaz sonu hızlandırdığı finansal kriz ve finans endüstrisinin yeniden dengelenmesi, Bitcoin’in daha da popüler hale gelmesini destekledi.

Öte yandan Bloomberg stratejistleri, Mart Crypto Outlook raporunda Bitcoin’in bu duruşunu yeniden doğruladılar ve “Portföylerde altının yerine Bitcoin’e geçme süreci hızlanıyor ve risk fonlarında da benzer bir değişimin yaşandığı görülüyor.” sözlerini kullandılar

Belgede yapılan açıklamalara göre 2020 yılı kurumsal yatırımcıların Bitcoin‘i benimsemeye başladığı yıl oldu ve  2021 yılında da bu durum sürüyor.

Bitcoin’de Sonraki Hedef: 100.000 Dolar

Rapora göre lider kripto para birimi spekülatif ve riskli bir varlık olma konumundan “küresel dijital değer deposu” alanına hızla geçiyor. Dahası rapor, tüm dünya dijitale geçerken Bitcoin’in rolünün önümüzdeki yıllarda daha da yoğunlaşacağını belirtiyor.

Buna ek olarak kurumlardan gelen talep ile birlikte Bitcoin’in bir sonraki hedefinin 100.000 dolar olduğu belirtiliyor. Dolayısıyla daha önce birçok analist tarafından belirlenen hedef Bloomberg’in yeni raporu ile de doğrulanmış oldu.

Facebook Comments