Monday, January 30th, 2023

Bluzelle Coin Nasıl Alınır?

Bluzelle, dapp’lerin verileri güvenli, sansüre dayanıklı ve oldukça ölçeklenebilir bir şekilde yönetilmesi için merkezi olmayan bir veri katmanıdır.

Bluzelle (BLZ) Nedir?

Bluzelle, Cosmos ve BFT teknolojisi Tendermint tarafından desteklenmektedir, bu da onu çeşitli blok zincirleriyle uyumlu hale getirir.

Geliştiriciler, AWS, Microsoft ve diğerlerinin merkezi veritabanlarına güvenerek Dapps oluşturmaya devam ettikçe, merkezi olma durumu bir başarısızlık noktası olarak değerlendiriliyor. Platformun açıklamalarına göre gerçek özgürlük, yalnızca bir parçanın değil tüm yığının merkezden uzaklaştırılmasını gerektiriyor. Bluzelle’in ise Defi, tedarik zincirleri, oyun ve diğer Web 3.0 sektörlerinde ilerleme için kritik bir parça sağlamayı amaçladığı yer burası.

Bluzelle, Mart 2016’dan itibaren HSBC, OCBC, MUFG gibi bankalar ve AIA ve MSIG gibi sigorta şirketleri için blockchain uygulamaları üzerinde çalışıyor. Bluzelle, bu bilgilerden yola çıkarak kurumsal projeleri merkezi sistemlerde depolanırken merkezi olmayan bir veritabanına olan ihtiyacı karşılamayı hedefliyor. Bunun büyük sıkıntılara neden olduğunu ifade eden proje, 2017’de ekip çözümünü tasarlamaya başladı.

Bluzelle, veritabanlarının AirBnB’si gibi davranarak bu çözümü sağlayabilir. Yedek bilgisayar depolama alanı halktan temin edilir ve bu kişiler sırayla ağ için doğrulayıcı görevi görür ve verilerin hak sahibi tarafından sahiplenildiğini ve değiştirildiğini onaylar. Bunun için depolama sağlayıcısı gelirden pay alır. Bluzelle’in müşteriler için diğerlerinin tahmini maliyetinin yarısı kadar depolama alanı sunabileceği bildiriliyor.

BLZ ise Bluzelle platformunun yerel kripto para birimi olarak nitelendiriliyor ve CoinMarketCap verilerine göre 60,834,294 dolar işlem hacmi ile 361. sırada yer alıyor. Yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,2245 dolar ile işlem gören BLZ coin, Bitcoin karşısında da 0.000004431 BTC ile işlem görüyo. Bu noktada Bluzelle coin’in 24 saatlik işlem hacminin 32,729,564 dolar olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bunlara ek olarak BLZ coin tüm zamanlar rekorunu 7 Şubat 2018 tarihinde 0,9139 dolar ile kırarken dip seviyeyi de 13 Mart 2020 tarihinde 0,0060 dolar ile gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 269,399,758 BLZ coin bulunuyor ve Bluzelle coin’in toplam arzının 500.000.000 dolar olduğu ifade ediliyor.

BLZ Coin Nereden Alınır?

BLZ Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

Bluzelle Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından BLZ Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) alarak BLZ işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments