Sunday, December 10th, 2023

BNB, OKB, FTX ve HT: Borsa Token’larında Art Arda Rekor Geldi

rBugün hemen hemen her kripto para birimi yukarı yönlü grafikler çiziyor. Ancak kripto para borsalarının token’larının bugün hemen hemen aynı anda yeni rekor seviyelere imza attıkları görüldü. Binance Coin (BNB), OKEx Coin (OKB), FTX Token (FTT) ve Huobi Token (HT) bugün yeni rekorlar kırdı.

Borsa Token’larındaki Yükseliş

Bugünkü grafikler incelendiğinde 4 kripto para birmi borsasının coin’inin çok yakın zamanlarda yeni rekor seviyelere imza attıkları görülüyor.

Binance Coin uzun zamandır kendi rallisini yaşıyor ve bugün 194 dolar yeni bir rekora imza attı. Bu noktada BNB’nin son beş haftada altı kat arttığını belirtmek gerekiyor. BNB’nin yanı sıra OKEx coin de bugün ilk defa 10 dolar seviyesini kırdı ve yeni bir rekora imza atmış oldu.

Bunlara ek olarak Huobi Global kripto hizmetleri ekosisteminin yerel token’ı olan Huobi Token (HT) da bugün 15 doları ilk kez geçerek kendi rekorunu kırmış oldu. HT, 1 Ocak 2021’den bu yana değerini üç katından fazla arttırmayı başaran bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

Son olarak, bir işlem platformu olan FTX‘in yerel kripto tokenı olan FTT, 25 dolarlık seviyeyi aşarak önemli bir psikolojik seviyeyi geride bırakmış oldu.

Bu noktada 2019-2020 yıllarında borsaların kripto para birimlerinin DeFi token’ları yükseliş yaşamadan önce kripto kışı sırasında en iyi performans sergileyen coin’ler olduğunu belirtmek gerekiyor.

Böyle Bir Yükseliş Daha Önce Yaşandı Mı?

Modern “borsa token’larının” çoğu 2017 boğa koşusu sırasında yoktu. Dolayısıyla borsa token’larınn aynı anda rekorlar kırdığına daha önce şahit olmadık.

Ocak 2018’in başlarında XRP, Cardano (ADA) ve Stellar Lumens (XLM) hemen hemen aynı zamanlarda kendi rekorlarını kırmıştı. Ancak burada, bahsi geçen kripto paraların bu başarıyı 1 günde elde etmediklerini belirtmek gerekiyor.

Facebook Comments