Friday, February 3rd, 2023

Borsa tarihine görülmemiş olay bu hissede neler oluyor?

Bu yazı ilk olarak Para Ajansı sayfasında yayınlanmıştır.

Sosyal medyada hakkında çıkan haberlere ilişkin açıklamalarda bulunun ve hisse fiyatıyla ilgili SPK ‘ya şikayet başvurunda bulunan şirkette son durum ne?

Borsa tarihine görülmemiş olay bu hissede neler oluyor? %60 kayıp!

Sosyal medyada Matriks şirketiyle başka bir şirket üzerinden kara para aklandığı gibi iddialar üzerine şirket hareket geçti. Konuyla ilgili hukuki işlemleri başlatılacağını duyurdu. Şirket hissesinde spekülasyon yapıldığını iddia eden şirket ani düşüşlerin sebebinin araştırılması için Sermaye Piyasası Kurulu’na şikayet başvurusu yaptığını duyurdu. Borsa tarihinde ilk defa görülen bu olay yatırımcısının dikkatini çekti. Mart ayından bu yana hızla yükselen hisse Ağustos ortasına kadar %280 oranında primlendi. Bu ani yükseliş döneminde şirketin konuyla ilgili herhangi bir açıklaması bulunmazken son 2 haftada %60 değer kaybetmesi üzerine SPK’ya şikayet başvurusunda bulundu. Yatırımcının aklını karıştıran bu garip hareketler hissenin değer kaybetmesine neden olmaya devam ediyor.

MATRİKS BİLGİ DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş. MTRKS

Hisse güne %2.75’lik düşüşle başladı.

borsa tarihine görülmemiş olay borsa tarihine görülmemiş olay

Şirket hakkında çıkan iddiaların detayı

Son yapılan internet haberleri ve sosyal medya mesajlarında Şirketimizin İngiltere’de kurulu söz konusu şirketin sahibi olduğu ve bu şirket üzerinden kara para aklandığı gibi gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan açıklamalar yer almaktadır. Bu ifadeler doğru değildir. Ayrıca halka açık şirketimizin yönetim kurulu üyelerinin İngiltere’de kurulu söz konusu şirketin yönetim kurulu üyeleri imiş gibi yansıtılması tam bir manipülasyon ve çarpıtmadır. Söz konusu liste Matriks yönetim kurulu üyelerini göstermektedir.

Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan şikayet başvurusu hakkında;

Konuya ilişkin olarak, haberi yayınlayan haber sitesi ve haberi hazırlayan gazeteciden haberi düzeltmeleri istenmiş olup, gereği yerine getirilmezse suç duyurusu da dahil olmak üzere tüm yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı, maddi ve manevi zararlarımızın telafisi için yargı yoluna başvuracağımızın kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.

Para Ajansı Telegram grubuna üye olun => https://t.me/paraajansi paraajansı

Bizi Twitter’da takip edin =>https://twitter.com/home 

Daha fazla okumak için Borsa tarihine görülmemiş olay bu hissede neler oluyor? ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Comments