Tuesday, January 31st, 2023

Borsada neler oluyor? XU100’a yeni rekorlar geldi!

Bu yazı ilk olarak Borsametre sayfasında yayınlanmıştır.

Borsada neler oluyor? XU100’a yeni rekorlar geldi! Borsada endeksler ve hisseler hızlı bir şekilde yükselirken borsaya yakından bir bakış yapalım!

Borsada neler oluyor? XU100’a yeni rekorlar geldi!

XU100’e bakıldığında tarihinde görmediği zirveleri gören ve hızla yükselmeye devam BIST100 endeksi hızla yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. İşlem hacmi rekoru yeni kırılmışken XU100’ü taşıyan şirketlere yakından bakalım XU030’da gerçekleşen hacim XU100’ün bile hacminin genel görüntüde %80’e yakınını oluşturuyor. XU030’da bulunan bütün şirketler mi yoksa belli şirketlerde mi bu işlem hacimleri gerçekleşiyor. BIST30’da bulunan ve uzun süredir yatay pozisyonda seyreden yada daha önce gördüğü tekrar göremeyen şirketler bulunurken Bankacılık endeksi bütün borsayı sırtında taşıyor ve bu rüzgara kapılan diğer hisseler de hızla yükseliyor gibi görünüyor.

borsada neler oluyor? xu100’a yeni rekorlar geldi!

Şuan borsada işlem saatinin sonuna doğru gelirken XU10’e bakıldığında 84.5 Milyar işlem hacmi gerçekleşmişken XU030’da bu işlem hacminin 75.8 Milyarı gerçekleşmiş durumda. Borsanın en aktif senetleri ve yatırımcıların en çok işlem yaptığı senetler BIST30 endeksinde bulunan şirketler.

borsada neler oluyor? xu100’a yeni rekorlar geldi!
borsada neler oluyor? xu100’a yeni rekorlar geldi! 2

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz. Kriptolar toparlanıyor mu Dış ticaret açığı gündemde!

Daha fazla okumak için Borsada neler oluyor? XU100’a yeni rekorlar geldi! ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Comments