Sunday, August 7th, 2022

Borsalara Stablecoin Akını: Bitcoin (BTC) Fiyatı Bununla Artışa Geçmiş Olabilir

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 11 Ocak tarihinde %20 ve üzerinde bir düşüş yaşayarak kripto para sektörüne damga vurdu. Bitcoin fiyatının yaşadığı bu sert düşüşün tamamen Bitcoin madencilerinin yaptıkları satış ve bundan etkilenen bireysel yatırımcılardan kaynaklı olduğu biliniyor.

Borsalara Gönderilen USDT Miktarı Arttı, Bitcoin Yükseldi

32.000 dolara kadar gerileyen BTC birkaç gün buralarda yatay seyretse de yeniden yükselişe geçti. BTC fiyatı son 24 saat içerisinde %3,6 yükseliş kaydederek bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 35.803 dolara kadar yükseldi. 35.000 dolar direncini kırıp yükselişine devam eden BTC’nin arkasındaki itiş gücünün sebebi ise stablecoinler olabilir.

Tether ne zaman piyasaya yeni USDT soksa veya borsalara yüklü miktarda stablecoin girse bunun devamında Bitcoin fiyatında anormal bir artış olduğu gözlemlenmekteydi. Şimdi de benzer bir durumun yaşandığı ve kripto para borsalarına gönderilen stablecoin miktarında olağanüstü bir hareketlilik olduğu görülüyor.

Image

Tether Davası İçin Kritik Tarih Yaklaşıyor

CryptoQuant tarafından yayınlanan verilere bakıldığında özellikle son 24 saat içerisinde inanılmaz bir artış olduğu görülüyor. Point-Slope Capital yöneticisi Chris Russi tarafından paylaşılan veriye bakıldığında bu artışın Bitcoin fiyatının yükselişi ile de doğru orantılı olduğu görülmekte.

Özellikle 38.000 dolar seviyesinde güçlü bir destek olduğu biliniyor ve BTC fiyatının buranın üzerine çıkması, yeni bir ralliyi tetikleyebilir. 38.000 doların kırılması durumunda önce 40.000 dolar, devamında ise tüm zamanların rekoru 42.000 dolar. geride bırakılabilir  Tether davası ile ilgili oldukça kritik bir tarih olan 15 Ocak yaklaşırken böyle bir gelişme yaşanması ise şaibelerin artmasına neden olacaktır.

Facebook Comments