Friday, April 19th, 2024

Borsalardaki Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Rezervleri Eriyor: Bu Ne Anlama Geliyor?

Analiz veri sağlayıcısı CryptoQuant’ın zincir üstü verilerine göre Bitcoin ve Ethereum, güçlü bir fiyat korelasyonu ile geri çekiliyor. Çeşitli kripto para borsaları, bir aydan kısa bir sürede 2 milyondan fazla Ethereum ve 100.000 Bitcoin kaybetti. İtibari para birimi cinsinden bu çıkışların toplam değeri 10.4 milyar doları buldu.

Borsalardaki Bitcoin ve Ethereum Miktarı Azalıyor

Borsalardan kripto para çıkışı 2020’den bu yana büyüyor. Bu, potansiyel bir boğa koşusunun göstergesi olarak yorumlanır. Bitcoin ve genel kripto para piyasası, borsaların kademeli olarak rezervlerini kaybetmeye başladığı 2020’den bu yana istikrarlı bir büyüme izledi.

Artan fon çıkılşarı, piyasa katılımcılarının kripto paralarını daha sonra satmak için çeşitli borsalara yatırmak yerine cüzdanlarında tutmaları nedeniyle azalan bir satış baskısına işaret ederi. Daha önce medyaya yansıyan bilgilere göre borsaların ayda 50 ila 100 bin Bitcoin kaybettiği bildirilmişti.

Borsalar en son pozitif bir fon akışıyla karşı karşıya kaldığında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yaklaşık olarak %50 oranında düşüşü görülmüştü.

Aynı zamanda yatırımcıları, kripto para madencileri de kârlarını almak istemiyor. Çin’deki madencilik yasağının neden olduğu büyük hash rate düşüşünden sonra piyasadaki satış baskısı büyük ölçüde azaldı. Bitcoin ve en popüler ikinci kripto para Ethereum, güçlü bir iyileşme evresine girdi.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatında Son Durum

Lider kripto para Bitcoin, gün içerisinde 47.300 dolar bandına ulaşarak önemli bir fiyat sekansı izledi. En büyük altcoin Ethereum, 3.200 dolar alanına tekrar tırmandı.

Kripto para piyasası yatırımcıları, lideri takiben altocin’lerin de hareketlenmesi ile yeşil bir güne tanıklık ediyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin fiyatı, 46.921 dolar olarak kayıtlara geçti. Ethereum fiyatı ise an itibarıyla 3.210 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Facebook Comments