Saturday, February 24th, 2024

Brave Browser’dan Bir Büyük Adım Daha: DEX Kaynağı ve Brave Wallet

Gizlilik odaklı bir web tarayıcısı olan ve 5 milyondan fazla kullanıcısını Basic Attention Token (BAT) ile ödüllendiren Brave Browser, platformuna yeni işlevler katıyor. BAT Roadmap 2.0’a göre, bir DEX kaynağının yanı sıra bir de Brave Wallet yeni ürünler olarak kullanıcılar ile buluşacak.

Brave, Tarayıcı Olmanın Ötesine Geçiyor

Yapılan açıklamalara göre son ürünler ile Brave sadece bir tarayıcı olmaktan çıkacak ve insanların finansal kurumlara ihtiyaç duymadan kazanç elde etmesine, varlıklarını ödünç vermelerine ve token yatırımı yapmalarına imkan sunan kripto tabanlı protokollerin milyarlarca dolarlık endüstrisi olan merkezi olmayan finansa (DeFi) kadar genişleyecek.

Merkezi olmayan borsalar, insanların farklı kripto para birimlerini üçüncü bir tarafla temasa geçmeden alıp satmalarına imkan tanıyan online piyasalardır. DEX’ler, kullanıcıların kripto para birimi anahtarlarını kendi adlarına saklayan Coinbase gibi merkezi borsalardan farklıdır.

Bir DEX kaynağı ise kullanıcıların çoklu borsalarda mümkün olan en iyi fiyatı bulmalarına ve kilitlemelerine yardımcı olurken, yol haritasına göre bu durum ayrıca Brave‘in potansiyel olarak kendi DEX’ini oluşturmasına da olanak tanıyor.

Amaç: Kripto Kullanımını Kolaylaştırmak

Brave CEO’su ve kurucu ortağı Brendan Eich, Decrypt’e konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Hedeflerimizden biri, tüm kullanıcılarımız için token ve kripto kullanımını kolaylaştırmaktır. Keşfetmeyi planladığımız özel DEX, Brave’de yerleşik olarak kullanıcıların BAT ve diğer varlıkları daha düşük ücretlerle ve daha iyi kullanıcı arayüzü ve güvenlik ile değiştirmelerini sağlayarak bu hedefe ulaşmaya yardımcı olabilir.” sözlerini kullandı.

Detaylar Henüz Net Değil

Brave’in kullanıcısına sunmayı planladığı DEX kaynağı ile ilgili bilgiler henüz çok az. Ancak yazılım şirketi, işlem ücretlerini ödemek için yerel token’ı kullanan Basic Attention Token sahipleri için indirimler sağlayarak veya aslında cüzdanlarında yalnızca BAT olan kullanıcılara indirim vererek kendisini farklılaştıracağını söylüyor.

Facebook Comments