Friday, October 22nd, 2021

BTC, BNB ve LINK Fiyatında Önemli Seviyeler – 20 Mart 2021

Kripto para piyasası, haftasonunu boğaların hakimiyetinde geçiriyor. Top 10 listesindeki tüm kripto para birimleri yeşile büründü. Bitcoin (BTC), geçtiğimiz birkaç saatlik zaman diliminde 59.000 dolar seviyelerinde işlem gördü. Piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olan Binance Coin (BNB), 269 dolar seviyelerinde seyrediyor. Chainlink (LINK), oldukça volatil piyasada henüz bir hareket gösteremedi.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), haberimizin hazırlandığı sırada 59.306 dolar seviyelerinde işlem görüyor. BTC’nin son 24 saatlik işlem hacmi %7’lik bir düşüş kaydetti. Bitcoin, yukarı yönlü hareketini yavaş da olsa sürdürüyor. BTC’de piyasaya tümüyle hakim olan bir boğa koşusu, kripto para piyasasının amiral gemisini 60.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarabilir. Bununla beraber boğaların önüne çıkan ilk engel 61.780 dolar seviyesi olabilir. 61.780 dolar direnç seviyesinin kırılması BTC fiyatını 70.000 dolar yolculuğuna götürebilir. Buna göre önemli direnç seviyeleri 61.780 dolar, 64.000 dolar, 66.000 dolar olarak göze çarpıyor. Ancak diğer taraftan BTC’nin 58.000 dolar seviyesine gerilemesi ve burda tutunamaması lider kripto para birimini 53.000 dolarlık destek seviyesine düşürebilir. Bu destek noktası korunamazsa bir sonraki durak 49.000 dolar olacaktır. RSI 58 seviyesiyle nötr bölgeye yakın seyrediyor.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), haberimizin hazırlandığı sırada 41 milyar dolar piyasa değeriyle birlikte 270 dolar seviyelerinde seyrediyor. BNB, piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi konumunda. 4 saatlik grafikte de göründüğü üzere BNB fiyatı dalgalı bir seyir izledi. BNB fiyatı 300 dolar seviyesinin üzerine çıkmış ancak devamında bir fiyat düzeltmesiyle 250 doların altına inmişti. Bu dalgalanma hareketinin ardından BNB fiyatı kademeli bir artış izledi. BNB, fiyatı istikrarı kazanıyor. BNB fiyatı, 260 dolar destek seviyesinde konsolide olmaya devam edebilir.

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK), lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoinleri etkileyen büyük fiyat dalgalanmalarından henüz büyük ölçüde etkilenmedi. Bu, BTC ile LINK arasında azalan korelasyondan kaynaklanıyor olabilir. LINK fiyatı geçtiğimiz haftadan bu yana yatay bir düzlemde hareket ediyor. Bu durum volatilite eksikliğinden kaynaklanırken, LINK’in mevcut trendi uzayabilir. LINK fiyatı, konsolidasyon aşamasında işlem görüyor. Ancak olası bir ani fiyat kırılması, LINK’i her iki tarafa da itebilir. Bu durumda yatırımcıların poziyonlarını çok dikkatli alması gerekir. LINK fiyatı yılbaşında 11 dolar seviyelerindeyken, mevcut durumda 30 dolar seviyelerine kadar çıktı. Bu durumda 30 dolar seviyesinde bir konsolidasyon, LINK için büyümenin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için önemli bir kilometre taşı olara değerlendirilebilir. RSI 55 seviyesiyle nötr bölgede seyrediyor.

Facebook Comments