Saturday, January 28th, 2023

BTC, BNB, XRP, XLM ve UNI Fiyat Analizi – 21 Şubat 2021

20 Şubat tarihinde yaşanan düşüş geçici oldu ve Bitcoin (BTC) de dahil bütün kripto para piyasası yeniden toparlandı. Kripto para piyasasının bir anda 1,7 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşması ise rallinin bir süre daha devam etme eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Teknik Analizi

BTC/USD işlem çiftine bakıldığında BTC fiyatının aslında emin adımlarla ilerlediği görülüyor. 4 saatlik grafikte Bitcoin fiyatının ilk hedefinin ise 60.000 dolar olduğu görülmekte. BTC, Fibonacci seviyesine göre ise 64.000 doları hedefleyip kısa sürede buraya ulaşabilir.

BTC yatırımcılarının dikkat edeceği destek ise 52.000 dolar seviyesi olarak gözüküyor.

Binance Coin İçin Hedef 400 Dolar

Kısa sürede 80 dolardan 330 dolara kadar çıkan ve rekor kıran Binance Coin, çok hızlı toparlandı. Dün %20’ye yakın düşüş yaşayan BNB, dipten alımların yüzünü güldürerek yeniden 300 dolar üstüne tırmandı.

BNB fiyatı için bunun devamındaki hedefin 350 dolar olduğu gözüküyor. 350 dolardaki satış emirlerinin azlığı ise kısa sürede bunun kırılmasının ve 370 doların gelmesinin mümkün olduğuna işaret ediyor. BNB, basın saati itibarıyla ise 304 doları devirdi.

XRP, Desteği Kaybedebilir

Dava tarihi yaklaşan XRP için ise %5’lik bir düşüş şaşırtıcı değil. XRP kısa vadede oldukça iyimser bir grafiğe sahip olsa da 22 Şubat tarihi her şeyi değiştirebilir.

XRP/USD işlem çifti için 0,505 dolar destek iken 0,58 doların direnç olduğu ön plana çıkıyor. XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,53 dolardan işlem görmekte. XRP yatırımcıları için hacmin düşmesi ise düşüşün artabileceğine işaret etmekte.

XLM İçin Rekorun Devamı Gelmedi

XLM/USD grafiği ise günün en çok kaybedenlerinden olan XLM’nin bir süre daha düşebileceğine işaret etmekte. Stellar, rekor rallisinden sonra 0,60 dolar direncinden takıldı ve iğne atmasına rağmen burayı kıramadı.

Stellar yatırımcıları için dikkat edilecek olan seviye ise an itibarıyla bulunduğu 0,48 dolar desteği. Bu desteğin altına inilmesi XLM için 0,37 doları getirecektir.

UNI Fiyat Analizi

Hayden Adams’in V3 müjdesini verdiği UNI kısa sürede %50 yükseliş elde ederek 30 dolara kadar ulaştı. Tüm zamanların rekorunu kıran UNI fiyatı için Fibonacciye göre hedef ise 44 dolar.

UNI, bu olumlu grafiğe rağmen 33 dolar direncini kıramazsa 26 dolara kadar bir düzeltme yaşayabilir. Uzun vadede ise 40 doların kaçınılmaz olduğu düşünülüyor.

Facebook Comments