Sunday, April 14th, 2024

BTC Fiyatının Önündeki En Büyük Engel! Bitcoin Yatırımcıları Bu Seviyeye Dikkat!

Lider kripto para birimi Bitcoin sergilediği fiyat hareketleri ile 50.000 dolarlık psikolojik seviyeye merdiven dayadı ve fiyat 49.380 dolara kadar yükseldi. Yazının kaleme alındığı an itibari ile de Bitcoin (BTC) 48.750 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 917,6 milyar dolar bandında bulunuyor.

Bitcoin Yükselişinde Önemli Engel Seviyeleri

Bitcoin fiyatında yukarı yönlü hamleler devam ederken grafikler bazı noktalarda güçlü dirençler ile karşılaşılabileceğini gösteriyor. Örneğin; Bloomberg’in Cuma günü yaptığı açıklamalara göre “nadir görülen bir teknik engel birleşimi” görülüyor. BTC’de Fibonacci ve Ichimoku kümeleri 47.000 ile 48.000 dolar arasında yer alıyor ve %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesi de 51.000 dolar bandında bulunuyor.

Grafiklere bakıldığında şu an için Bitcoin ilk engeli aşmış görünüyor. Bununla birlikte BTC’nin ikinci engeli aşabilmesi için bir miktar daha alıcı desteğine ihtiyacı olduğu ifade edilebilir. Buna ek olarak Bloomberg’in raporu 45.000 dolar ile 48.000 dolar arasında bir konsolidasyon sürecinin olabileceğini ifade ediyor. Ancak dün yayınlanan bu rapor sonrasında BTC 48.000 dolarlık direnci kırdı. Dolayısıyla şu anda önümüzdeki en büyük engelin 51.000 dolar bandı olduğu ifade edilebilir.

Bitcoin Yükselişi Sürdürmeye Hazır

Fidelity’nin küresel makro yöneticisi Jurrien Timmer, Bitcoin’in yükselişe devam etmeye hazır olduğunu ifade ediyor ve aslında ilginç bir bakış açısı sunuyor. Timmer’a göre BTC’nin günümüzdeki grafikleri ile 1970’lerdeki altın grafikleri benzerlikler gösteriyor.

Buna ek olarak Timmer’ın açıklamalarına göre, içinde en az 1 dolar bulunduran Bitcoin adreslerinin sayısı 33,5 milyonu aştı. Bu rakamlar en son BTC rekor kırdığında görülmüştü.

Ayrıca BlackRock ve Wells Fargo gibi geleneksel finans devlerinin yakın zamanda Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamasının da açık bir artış sinyali olduğu düşünülüyor. Bu noktada Bitcoin’e olan kurumsal ilginin arttığını ve giderek artmasının beklendiğini de belirtebiliriz.

Facebook Comments