Sunday, April 14th, 2024

BTC Haftaya Düşüşle Başladı: ETH, BNB, DOT, ADA Nasıl İlerleyecek?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün 58.300 doların üzerine çıktı ve yeni bir rekora imza attı. Bitcoin ile birlikte altcoin’ler de güzel bir hafta sonu geçirdi. Ancak haftaya düşüş trendi ile başlandığı görülüyor.

Düzeltme Mi, Ayı Piyasası Mı?

Bitcoin’in 58.000 doları geride bırakması ile 60.000 dolarlık hedefe bir adım daha yaklaşılmış oldu. Ancak lider kripto para yeni rekorun ardından bir geri çekilme yaşıyor ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 56.000 dolar bandında işlem görüyor.

Altcoin’lerde de BTC’deki gibi geri çekilme hareketleri olduğunu ifade edebiliriz. Genel olarak son 24 saatlik verilere bakıldığında hemen her coin’de çeşitli düşüş oranlarının olduğunu görüyoruz. Ancak birçok analist, özellikle hafta başlarken geleneksel piyasalarda da işlemler başladığı için küçük düşüşlerin normal olduğunu ve hafta ortasında piyasanın eski seyrine döndüğünü ifade ediyor.

Dolayısıyla bugün yaşanan düşüşler bir ayı piyasası habercisi olarak değil de genel bir düzeltme olarak nitelendiriliyor.

Kripto Paraları Ne Bekliyor?

Analistlere göre haftanın ortasına doğru yine bir yükseliş ivmesinin yakalanması bekleniyor. Özellikle bugün Ripple-SEC davasının ilk duruşmasının görülmesi ile birlikte piyasada oluşan panik havasının dineceği, hafta ortası ve sonrasında kripto para birimlerinin yeşile döneceği düşünülüyor.

Bununla birlikte analistlerin ve uzman isimlerin büyük çoğunluğu ne XRP’nin ne de diğer kripto para birimlerinin davaya büyük tepkiler vermeyeceğini düşünüyor. Çünkü bugün yapılacak görüşme, davanın ilk duruşması ve herhangi bir sonuç çıkması beklenmiyor.

ETH, BNB, DOT ve ADA

Piyasa değeri bakımından en üst sıralarda yer alan Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA) ile ilgili fiyat beklentilerinin arttığı görülüyor. Özellikle Ethereum yatırımcıları artık ETH fiyatının hız kazmasını istiyor.

Bununla birlikte BNB, DOT ve ADA’nın yeni rekor seviyelere bu hafta içinde imza atıp atmayacağı da büyük bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor. Analistler, özellikle BNB’de yükselişin devam edebileceğini ve Cardano ile ilgili geliştirme açıklamasının yapılması ile ADA fiyatında da artışlar yaşanabileceğini düşünüyor.

Facebook Comments