Sunday, December 3rd, 2023

BTC Rekor Kırdı: DAO Coin, NEO ve Polkadot’ta Son Durum Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün Microstrategy’nin tekrar BTC aldığını açıklamasının ardından yeni bir rekora imza attı ve çok önemli seviye olan 50.000 doları geride bırakarak 50.689 dolar ile yeni rekoruna ulaştı. Bu noktada altcoin’lerin yükseliş ivmelerini kaybettikleri ve sonrasında düşüş yaşadıkları görülüyor.

Polkadot Yükselişi Kaybetmedi

Piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para konumuna yükselen Polkadot (DOT), son 24 saat içinde yeşilde kalan nadir altcoin’lerden oldu. Hatta DOT sadece yükseliş eğilimini korumakla kalmadı aynı zamanda 31.85 dolar ile kendi rekorunu da kırdı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 30,21 dolardan işlem gören DOT için 30 doların üzerinde devam etmesinin önemli olduğu düşünülüyor.

DOT’taki bu artış, Polkadot’un yeni ağ lansmanını açıklamasının ardından geldi. Dolayısıyla DOT token’ın fiyatını yükselten etken Polkadot’un yeni geliştirmeleri oldu.

NEO Düşüşten Payını Aldı

Piyasa değeri bakımından 27. sırada yer alan NEO’nun piyasadaki genel düşüşten payına düşeni aldığı görülüyor. 14 Şubat’ta 47,44 dolar ile yüksek seviyeleri gören NEO, yazının yayına hazırlandığı sırada 39 dolardan işlem görüyor.

Elde edilen verilere göre son 24 saatte yaklaşık olarak %9 yaşayan NEO’nun bir yükseliş ivmesi ile yeniden 47 doların üzerine yükselmesi halinde 95 dolara kadar önünün açık olduğu düşünülüyor.

DAO da Düşüşten Etkilenmedi

Piyasadaki genel düşüşten etkilenmeyen bir diğer kripto para birimi de DAO Maker (DAO) oldu. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 5,35 dolardan işlem gören DAO’nun son 24 saat içinde %25’in üzerinde yükseliş yaşadığı görülüyor.

Bunlara ek olarak bugün sabah saatlerinde DAO’nun 5,53 dolar ile kendi rekorunu kırdığını da belirtmek gerekiyor.

Facebook Comments