Sunday, August 7th, 2022

Bu 2 hisse değer kaybetmeye devam ediyor! 7 taban?

Bu yazı ilk olarak Borsametre sayfasında yayınlanmıştır.

Son günlerde gerek yaptıkları açıklamalarla gerek yatırımcısına bildirmesi gereken konular hakkında açıklama yapmamaları üzerine bu iki hisse dikkatleri üzerine çekti. Yatırımcının endişeye kapılmasına neden olan bu gelişmeler hisse fiyatını olumsuz etkileyerek satış yemesine neden oldu!

Bu 2 hisse değer kaybetmeye devam ediyor! 7 taban?

Kızılbük ve onun bağlı ortağı Sinpaş hisselerindeki sert düşüşler devam ediyor. İki şirkette de yaşanan sansasyonel gelişmeler hisse fiyatı üzerinde olumsuz etki yarattı.

Kızılbükte’ki haberler ve hisse durumu.

Kızıbükte yaşanan Çed Raporu krizi sonrası ve şirket tarafından bu durumun kamuoyuna bildirilmemesi kafaları karıştırdı. Daha önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi Marmaris’in Kızılbük’te inşaatı süren Sinpaş GYO projesine ilişkin ‘ÇED gerekli değildir’ kararının iptali için açılan davada mahkeme iptal kararı vermişti fakat şirket bunu bildirmedi. Projenin tamamlanmaması durumunda hisse fiyatı üzerinde bu olumsuz durumun devam etme endişesi yatırımcıyı hisseyi elden çıkartmaya yönlendirdi. Şirket hissesi 7 gündür taban olarak %57 oranında rekor bir değer kaybına ulaştı. Bu günde tabana doğru ilerleyen hissede sular durulmak bilmiyor. Şirket ne Çed Raporu ile ilgili nede olağan fiyat dışı hareketleriyle ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Hem şirket hem de SPK söz konusu raporla ilgili sessizliğini koruyor.

Hisseye tedbir geldi!

Dün Borsa İstanbul’un yaptığı açıklamada hisseye 30 günlük  brüt takas uygulanacak aynı zamanda hissenin devam eden çığa satış ve kredili işlem yasağı tedbirleri bulunmakta.

Peki Sinpaş hisselerinde durum ne?

Sinpaş hisselerinde de durum çok farklı değil. Geçtiğimiz günlerde şirket genel müdürünün sahip olduğu payların bilgi dışı satıldığı haberi piyasalarda şok etkisi yaratmıştı. Şirketin yaptığı KAP açıklamasında Yapılan duyuruda özetle Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik’e Tavira Securities Limited nezdindeki 85.891.620 adet SNGYO paylarından bir kısmının Sn. Avni Çelik’ in talebi ve talimatı olmadan satış yapıldığı tespit edildi. SNGY payları da bugün taban olarak yatırımcısını üzdü.

Şirketler grubunda meydana gelen bu skandallar yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor.

Her iki hissenin de grafiklerinin aynı doğrultuda hareket etmesi yatırımcıların kafasında soru işareti oluşturdu.

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
Bu 2 hisse Bu 2 hisse Bu 2 hisse

Daha fazla okumak için Bu 2 hisse değer kaybetmeye devam ediyor! 7 taban? ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Comments