Saturday, April 20th, 2024

Bu Alcoin Yeni Bir Hack Saldırısının Kurbanı Oldu! Fiyat %20 Çakıldı!

Bu Alcoin Yeni Bir Hack Saldırısının Kurbanı Oldu! Fiyat %20 Çakıldı!

Geçtiğimiz günlerde bir hacker blockchain platformu Poly Network’ün sistemlerine sızarak tarihin en büyük DeFi hack saldırısını gerçekleştirdi. Bugün yaşanan bir hack olayı ile bu saldırılara bir yenisi daha eklendi.

DAO Maker Hackerların Hedefi Oldu

Hackerlar bu kez, Blockchain girişimlerine teknoloji ve finansman sağlayan bir finansman platform olan DAO Maker‘ı hedef aldı. DAO Maker bugün hackerların hedefi oldu ve yaşanan saldırı ile birlikte 5.000’den fazla kullanıcı hesabından fon çalındı.

DAO Maker CEO’su Christoph Zaknun’un yaşanan saldırı ile ilgili yaptığı açıklamaya göre, hackerlar bugün 3:00 TSI’de yapılan saldırıda 5,251 kullanıcı hesabından yaklaşık 7 milyon dolarlık USD Coin’i (USDC) çaldığını belirtti. Zaknun ayrıca, hackerların başlangıçta 10.000 USDC çalmak için bir akıllı sözleşme açığı kullandığını, ardından ek fon elde etmek için 15 işlem daha yaptığını söyledi.

Zaknun verdiği bir demeçte, “Bunun olmasının nedenlerinden biri, muhtemelen [Güçlü Sahip Arzı] sözleşmesindeki mevduat miktarının gerçekten beklentilerimizi aşmış olmasıdır” dedi ve açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Başlangıçta, oraya 2,5 milyon dolardan fazla para yatırılmasını beklemiyorduk, ancak zamanla SHO’lar çok popüler oldu.”

Blockchain istihbarat firması CipherBlade, saldırıyla ilgili bir çalışmalarını titiz bir şekilde yürütürken saldırganla ilişkili bir Binance hesabı tespit etti. Ayrıca DAO Maker tarafından yapılan açıklama ile, saldırıdan etkilenen tüm kullanıcıların zararlarının karşılanacağı belirtildi.

DAO Saldırının Ardından %20 Düştü

DAO Maker’ın yerel kripto para birimi DAO, Ethereum üzerine kurulu DAO Maker Ecosystem’in yönetim token’ıdır ve sahiplerinin ekosistemi yönetmesine olanak tanır.

DAO yaşanan bu saldırının ardından sert bir şekilde düşüşe geçti ve kripto para birimi sadece birkaç saat içinde %20 düşüş gösterdi. Hafta başında 2 dolar seviyesinin üzerinde işlem gören kripto para birimi saldırının etkisiyle %20 düşüş yaşayarak 1.56 dolar seviyesine kadar geriledi.

Öte yandan DAO, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre 1.70 dolar fiyat bandında işlem görmeye devam ediyor.

Facebook Comments