Sunday, April 14th, 2024

Bu Gösterge İşaret Etti: Bitcoin (BTC) Büyük Bir Fiyat Hareketine Hazırlanıyor

Lider kripto para birimi Bitcoin, kritik bir seviyede işlem görürken analiz verileri büyük bir fiyat hareketinin kapıda olduğuna işaret ediyor. Santiment Adres Etkinliği verileri, önemli sinyaller verirken Bitcoin sahipleri cüzdanlarından aktif bir şekilde fon transferi kaydedildi.

Santiment Verileri

Bitcoin, 13 ağustostan bu yana 45.860 dolar ila 48.160 dolarlık fiyat bandında istikrarlı bir seyir izliyor. Göstergeye göre uzun vadeli adres etkinliği, Nisan ortası seviyelerine geri dönüyor. Santiment verileri, ağ etkinliğine katılan ve herhangi bir günde herhangi bir adrese varlık transferi yapan adreslerin sayısını gösterdi. Bu verilerde hem göndericiler hem de alıcılar bulunuyor.

En popüler analiz sağlayıcısının verilerine göre Bitcoin, sırasıyla %124 ve %113 fiyat artışıyla hızla yükseldiği Ocak ve Mayıs aylarında zirveye ulaştı. Gösterge ile Bitcoin arasındaki korelasyon, kripto para birimi fiyat hareketlerinin doğası ile açıklanmaktadır. Fiyatın önemli ölçüde hareket etmesi adına kripto para borsalarının doğrudan adres etkinliğine bağlı olarak büyük bir fonla karşılaşması gerekecektir.

Borsa giriş göstergeleri, borsalarda olağandışı faaliyet gösteren herhangi spesifik bir veriyi göstermez. Bunun yanı sıra borsalara Bitcoin girişleri ayın başından bu yana 2 milyar dolar azaldı. Son birkaç günde düşük hafta sonu hacimleri nedeniyle giriş 500 milyon dolar artış kaydetti. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 328.000 Bitcoin adresi ağda faaliyet gösterirken lider kripto para, 46.794 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para Bitcoin, ağustos ayına inanılmaz bir giriş yaparak önce 40.000 dolar barajını aşmıştı. 40.000 dolarlık seviyenin geride bırakılması ile hedef büyüten BTC, 45.000 dolarlık fiyat bandının üzerine çıkarak yükselişe ivme kazandırdı. Bitcoin, geçtiğimiz günlerde ani bir fiyat hareketiyle kısa sürede 48.000 doların üzerine çıktı ve 49.000 dolar sınırına dayandı.

Ancak bu fiyat hareketi sürdürülebilir olmadı ve BTC geri çekilerek 45.000 dolara geriledi. Gerilemenin ardından kazançlarını geri almak isteyen boğalar BTC fiyatını 46.800 dolara tekrar taşıdı.

Facebook Comments