Sunday, December 10th, 2023

Bu Haber Chainlink’e (LINK) Yeni Bir Rekor Getirebilir!

Ortaya çıkan son bilgilere göre Grayscale Investments, Chainlink Trust da dahil olmak üzere bir dizi yeni ürün piyasaya sürmeye hazırlanıyor olabilir.

Birden Fazla Yeni Ürün

State of Delaware’s Division of Corporations’a göre, 18 Aralık 2020’de Grayscale Chainlink (LINK) Trust ürünü üzerinde çalışmalara başlandı. Yapılan açıklamalarda aynı gün, Basic Attention Token (BAT) Trust, Decentraland (MANA) Trust, Livepeer (LPT) Trust ve Tezos (XTZ) Trust ürünlerinin de başlatıldığı ifade ediliyor.

Ancak Grayscale InvestmentsTan henüz resmi olarak bir açıklama gelmedi ya da bu haberler doğrulanmadı. Trust’lar için kayıtlı temsilci Grayscale olarak değil, Delaware Trust Company olarak listelendiği içinse haberin gerçekliği konusunda bazı farklı görüşler ortaya çıkıyor.

Bununla birlikte Delaware Trust Company, Grayscale web sitesinde resmi Servis Sağlayıcılarından biri olarak listeleniyor ve aynı ayrıntıların 2013’teki Grayscale Bitcoin Trust başvurusunda da kullanıldığı biliniyor.

Bunlara ek olarak yeni Trust ürünlerinin piyasaya sürülmesi hala uzak bir seçenek olarak görülüyor. Çünkü Ekim ayında yani 3 ay önce, bir Filecoin (FIL) Trust oluşturuldu ve bu henüz halka açıklanmadı.

Ürünler Piyasaya Sürülecek Mi?

Bu Trust ürünleri üzerinde çalışmalara başlandığı söylenen tarihten birkaç hafta sonra belirsizliğe ek olarak Grayscale CEO’su ve kurucusu Barry Silbert istifa etti ve yerine Michael Sonnenshein geldi. Sonnenshein’in Silbert’in stratejisine devam edip etmeyeceği ve firmayı yeni bir yöne götürüm götürmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Grayscale en son Ekim 2018’de Stellar Lumens (XLM) Trust ile ilgili adım atmıştı ve bunun üzerinden iki yıldan fazla süre geçti. Stellar Trust, kuruluşundan neredeyse altı hafta sonra halka açıklandı. Grayscale’in dijital varlık trust’larının çoğu, normalde Delaware’in Kurumsal Dosyalama web sitesinde belirtilen yasal biçimlendirme tarihinden sonraki günler içinde halka açıklanıyor.

LINK Fiyatı Üzerindeki Etkisi

Eğer böyle bir durumun gerçekliği onaylanırsa Grayscale’in büyük bir alım gücüne sahip olduğu bilindiği için LINK’in fiyatında ciddi artışlar yaşanabileceği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak Chainlink geçtiğimiz günlerde Bitcoin Cash‘i (BCH) geçti ve 9 milyar dolardan fazla piyasa değeri ve 23,30 dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyatı ile sekizinci en büyük kripto para birimi oldu.

Facebook Comments