Monday, November 29th, 2021

Bu Hafta Dikkat Edilecek 5 Kripto Para Birimi: BTC, ETH, DOT, AAVE ve SNX Teknik Analizi

Kripto para piyasası yeni haftaya Ethereum’un (ETH) tüm zamanların rekorunu kırması ile hızlı başladı. ETH fiyatı geçtiğimiz hafta da böyle bir başlangıç yapsa da 11 Ocak tarihindeki Bitcoin düşüşü ile sert bir gerileme yaşamıştı. Ethereum fiyatının şimdi ise 1.450 dolar seviyesinin üzerine çıkarak piyasadaki altcoin sezonunun başladığına dair işaret vermekte olduğu görülüyor.

BTC/USD Teknik Analizi

Bitcoin fiyatı kısa süre önce 31.808 dolara kadar gerilese de MicroStrategy ve diğer kurumsal yatırımcıların yaptıkları alımlar tahmin edilebileceği gibi bu düşüşün derinleşmesini engelledi.

BTC/USD teknik analizine bakıldığında Bitcoin’in 50 günlük SMA seviyesine denk gelen 28.632 doları test edip yükseldiği görülüyor. Buna ek olarak 20 günlük üssel hareketli ortalama 33.775 dolar da kritik destek konumunda. Fiyatın yeni bir kırılım yaşaması için ise 42.000 doların üzerine çıkması gerekiyor. BTC için en tehlikeli seviye ise 50 günlük SMA ve bunun altına inilmesi ralliyi bitirebilir.

btcusd

ETH/USD Fiyat Grafiği

Ethereum 1.300 dolar direncini kırdıktan sonra 1.438 dolara kadar yükseldi ve burada da kırılım elde etti. ETH fiyatının bundan sonraki ana hedefinin 1.675 dolar olduğu görülüyor. Eğer fiyat 20 günlük EMA noktasından yani 1.166 dolardan döner ve bunun altına gerilerse ise ralli yeniden noktalanabilir.

ETH/USD fiyatının yükselişi için 1.450 doların üzerinde tutunması gerekiyor. 1.350 dolara gelindiğinde ise alış veya satış baskısı yönün belirlenmesinde etkili olabilir.

DOT/USD Teknik Analizi

DOT fiyatı 19 doların üzerine çıktı ve 19,40 dolar direncini kendine hedef haline getirdi. DOT fiyatının tüm zamanların rekorunu kırması beklenen bir gelişmeydi ve bunun devamında psikolojik direnç olan 20 dolara doğru bir ilerleme olacaktır.

20 günlük EMA seviyesindeki 14,11 doların altına inilmediği sürece altcoin yatırımcılarının korkması gereken hiçbir şey yok gibi gözüküyor. DOT fiyatının 20 dolar sonrasındaki ilk hedefi 24 dolar, daha sonra ise psikolojik 30 dolar olacaktır.

AAVE Yorumları

AAVE, tüm zamanların rekorunu birkaç kere kırdıktan sonra güçlü bir trend içerisinde olduğunu kanıtladı. 20 günlük EMA seviyesinden alım yapanların şu an %100 kazançlı çıktığı Aave, bundan sonra 263 dolar, 294 dolar ve 350 doları hedef haline getirdi.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 265 dolar seviyesinden işlem gören AAVE’nin günlük kapanışta ne yaptığı oldukça önemli olacaktır. 200 doların altında kalınmadığı sürece ralli devam edebilir.

SNX/USD Teknik Analizi

Aynı Aave gibi DeFi projesi olan SNX, yükselişini sürdürüyor. Hem RSI hem de Bollinger bantlarına göre yükseliş sinyali alan SNX’in sıradaki seviyesi ise 20 dolar ve 24 dolar olacaktır.

SNX yatırımcılarının dikkat etmeleri gereken asıl seviye ise 13,68 dolar olarak biliniyor.

Facebook Comments