Wednesday, October 4th, 2023

Bu Hafta Dikkatle Takip Edilecek 4 Kripto Para: BTC, VET, SOL ve FTT

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 18 Nisan tarihinde 50.900 dolar seviyesine kadar iğne attı ve inanılmaz bir düşüş yaşadı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla toparlanmış konumda olan BTC, yine de bazı altcoinlere karşı tam olarak güven vermiyor.

Bitcoin Teknik Analizi

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti hala BTC için iyi seviyenin altında ve bu durum bazı altcoinler için fırsat yaratabilir. Bitcoin teknik analizine bakıldığında,  fiyatın ise 50 günlük hareketli ortalamanın altına hafif bir sarkma yaşadığı görülüyor.

BTC/USD paritesi eğer yakın vadede 20 günlük üssel hareketli ortalama (59.053 dolar) seviyesinin üzerine çıkamazsa bu düşüş dalgasının bir süre daha devam edeceği tahmin edilebilir. Bitcoin fiyatının en önemli desteğinin ise özellikle bu bağlamda 56.264 dolar olacağı görülüyor. BTC için bunun altındaki desteğin ise 50.460 dolar olduğu görülmekte. Boğalar ralliyi sürdürebilirse 59.000 doların devamındaki direnç ise 61.825 dolar olacaktır.

btc usdt

VET, RSI İçin Kritik Seviyeye Ulaştı

VET, son dönemde inanılmaz bir yükseliş yaşadı ve bu yükseliş bazı teknik indikatörlerin alarm vermesine neden oldu. VET fiyatının tüm zamanların rekorunu kırması ile RSI de 87 seviyesinin üzerine çıktı ve rallinin özellikle kısa vadede durma noktasına geldiğini ortaya koydu.

VET/USDT paritesi için 0,169 dolar seviyesi bir hayli kritik ve bunun altında kalınması durumu daha kötüye götürecektir. Boğaların hafif bir RSI düzeltmesi sonrasında test edecekleri seviyenin ise 0,362 dolar olduğu söylenebilir.

Solana, Ethereum Rakipleri Arasında Yeni Gözde

Solana, Bitcoin fiyatının yaşadığı sert düşüşe rağmen yaralarını en hızlı saran kripto paralardan birisi oldu. SOL fiyatı 12 Nisan tarihinde 29,92 dolar seviyesine kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu tazelemişti ve bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 30 dolardan işlem görüyor.

SOL, kritik bir direnci kırdı ve şu an keşif aşamasında. Bu da yatırımcıların özellikle bu hafta SOL fiyatını yakından takip etmesi gerektiğini göstermekte. SOL için kritik destek ise 24,49 dolar olacaktır.

FTT, BNB’nin İzinden Gidiyor

SOL, ekosistemi ile ilişkili ve dikkat çeken bir diğer kripto para ise FTX Token (FTT) oldu. Borsalara ait kripto paraların rekor kırdığı günlerde benzer bir yükseliş elde eden FTT, 14 Nisan tarihinde 59,58 dolara ulaştı. FTT için kritik destek 48 dolar, kritik direnç ise 62 dolar olarak görülmekte.

BNB kısa süre önce 600 doların üzerine çıkıp rekor kırarken FTT’nin de benzer bir yükseliş yaşaması beklendi ancak beklenti henüz gerçekleşmedi.

Facebook Comments