Saturday, April 20th, 2024

Bu iki hisse yatırımcısına temettü dağıtmayacak!

Borsa İstanbul’da bir çok şirket var. Borsa İstanbul’da bir çok hisse temettü vermesine rağmen çeşitli sebeplerle vermeyenlerde var… İki şirket temettü kararını verdi ve yatırımcısına kâr dağıtmayacak… İdealist Gayrimenkul Birko temettü

İdealist Gayrimenkul Birko temettü

İdealist Gayrimenkul, kar dağıtmayacak

”2020 yılı hesap dönemine ait Sermaye Piyasası Kurulu’nun (II-14.1) sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği çerçevesinde hazırlanan finansal tablolarında oluşan 7.104.738 TL tutarındaki dönem net karı ile yasal kayıtlara göre hazırlanan mali tablolarında oluşan 8.004.881,94 TL dönem net karının, devam eden yatırımların finansmanı göz önünde bulundurularak kar dağıtımı yapılmamasına, 2020 hesap dönemine ait karların geçmiş yıllar zararlarından mahsup edilmesine, yasal yedekler ayrıldıktan sonra kalan karların olağanüstü yedeklere aktarılmasına, 2020 yılı kar dağıtım tablosunun kabul edilmesi hususundaki yönetim kurulu önerisi genel kurul toplantısında oy birliği ile kabul edilmiştir.”

İdealist Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Sektör:  Gayrimenkul Yat. Ort.

Faaliyet Alanı:  Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUMAL, XGMYO, XTUMY, XBANA

Kayıtlı Sermaye:  50.000.000

Ödenmiş Sermaye:  50.000.000

Halka Arz Tarihi:  21.06.2010

Halka Açıklık Oranı (%):  70

Birko, kar dağıtmayacak

Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş, kar dağıtımı yapmayacak.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, ”Olağan genel kurulumuzun 8. gündem maddesinde de belirtilidiği üzere kar payı dağıtımı yapılamamasının müzakeresi ve onaylanması konusu genel kurulda görüşülmüş olup, kar payı dağıtılmaması oy birliği ile kabul edilmiştir.” denildi.

Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş

Sektör:  Tekstil ürünleri

Faaliyet Alanı:  Tekstil, Makine Halısı Üretimi

Pazar:  Yakın İzleme Pazarı

Dahil Endeksler:  

Kayıtlı Sermaye:  250.000.000

Ödenmiş Sermaye:  120.000.000

Halka Arz Tarihi:  30.04.2009

Halka Açıklık Oranı (%):  88

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

The post Bu iki hisse yatırımcısına temettü dağıtmayacak! appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments