Sunday, April 14th, 2024

Bu Metrik Cardano’da Çıtayı Yükseklere Çıkardı! İşte Sıradaki Hedefler

Bu Metrik Cardano'da Çıtayı Yükseklere Çıkardı! İşte Sıradaki Hedefler

Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA’n günün erken saatlerinde inanılmaz bir ivme yakalayarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,55 dolara ulaştı. Popüler kripto para birimi ADA, Mayıs ortasındaki düşüşten bu yana yeni bir ATH yakaladı.

Cardano (ADA) 3 Doları Hedefliyor

Cardano ağının 12 Eylül Alonzo güncellemesi için planlanan akıllı sözleşmelerin piyasaya sürülmesi, Cardano (ADA) fiyatında olumlu gelişmeler yaşanmasını sağladı. Ayrıca veri bilim şirketi olan IntoTheBlock, Cardano’nun tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasındaki en önemli faktörün Cardano’nun akıllı sözleşmeler oluşturma özelliğinin Alonzo hard forkunun bir parçası olarak Eylül ayında yayınlanacağını duyurması olduğuna inanıyor.

Proof-of-Stake blok zincirinde akıllı sözleşmelerin tanıtılması, şirket içi programlama dili Plutus’ta yazılan DeFi ve NFT‘ler gibi kullanım durumlarını kapsayan dApp’lerin oluşturulmasına olanak sağlayacak.

Teknik açıdan bakıldığında, Cardano fiyatında son 24 saatte gerçekleşen etkileyici yukarı yönlü fiyat hareketi, 12 saatlik grafikte bayrak formasyonunun kırılmasından kaynaklanmış gibi görünüyor. Öyle ki 9 Ağustos ile 14 Ağustos arasında gerçekleşen %54 ralli, modelin bayrak direğini oluştururken, hemen ardından gelişen alçalan kanal ise bayrağı oluşturdu.

Tüm bunlara ek olarak ADA’nın 2.55 dolar barajını aşması fiyatı %11 oranında artırarak bir sonraki hedef olan 2.87 dolara doğru itebilir. Ancak yükseliş görünümünün doğrulanması için Cardano’nun 2,47 dolarlık destek seviyesinin üzerinde bir süre tutunması gerektiğini belirtmekte de fayda var.

Fibonacci geri çekilme seviyesine dayanarak, 2,47 dolarlık desteğin aşağı yönde kırılması, ADA fiyatında bir düşüş başlamasına neden olabilir. Bu seviyede gerçekleşecek olası bir kırılma fiyatın 2,15 dolara ve hatta 1,90 dolara kadar gerilemesi ile sonuçlanabilir.

Cardano’da Son Durum Ne?

IntoTheBlock’un yayınladığı veriler göz önüne alındığında popüler kripto para birimi son bir yılda yüzde 1,304,71 gibi büyük bir fiyat artışı yaşadı. Öte yandan ADA, gün içerisinde CoinMarketCap’ın resmi web sitesinde 2.55 dolarlık yeni tarihi zirveye ulaşmadan önce son yirmi dört saat içinde yüzde 20’lik bir artış gösterdi.

İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla ise son 24 saatte yüzde 19,87’lik bir artışla tüm zamanların en yüksek seviyesinin biraz altında işlem görüyor. Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA 2,54 dolar bandında hareket ediyor.

Facebook Comments