Friday, April 19th, 2024

Bu Metrik, Ethereum Rallisinde Çıtayı Yükseltti! ETH Fiyat Hedefleri

En büyük altcoin Ethereum, proof of work ile güçlü bir ağ oluşturdu. En popüler ikinci kripto para Ethereum, 3.000 doları aşarak önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. ETH rallisi giderek daha büyük boyutlara ulaşırken yön yukarı eğilimli olmaya devam ediyor.

Ethereum Fiyat Hedefleri

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), lider takibini sürdürerek artış trendine ivme kazandırdı. Güç içerisinde 3.333 dolara dokunan ETH, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3.200 dolarlık fiyat bandında işlem görüyor. Bunun yanı sıra etkileyici performansın ardından yavaşlayan spot alım satımı, yeni bir ralliye hazırlık yapıyor olabilir. Bu bağlamda yatırımcılar önümüzdeki dönemi dikkatle takip etmeli.

Ethereum, 2.000 dolar ila 2.500 dolarlık fiyat barajını aşarak yukarı yönlü hareketi güçlendirmişti. An itibarıyla 4.000 dolar hedefine ilerleyen en büyük altcoin, hedef yükseltti.

ETH grafiklerinde put ve call sözleşmeleri incelendiğinde önemli veriler göze çarpıyor. Put sözleşmeleri 2.000 dolar ve 2.500 dolar aralığında oldukça yüksekken call sözleşmeleri 5.000 dolarlık aralığı domine ediyor. 4.000 dolar ila 6.000 dolarlık fiyat bandı arasında daha düşük aralıklara kıyasla daha yüksek sözleşmeler bulunuyor ancak bu aralıkların görülmesi sözleşmelerin sona ermesine bağlı olarak daha olası.

Bu sözleşmelerin çoğu eylül veya aralık ayına kadar geçerlidir. Ethereum’un o zamana kadar 5.000 dolara ulaşması beklenebilir. Ancak olası fiyat hedefi yalnızca sona erme hedefleri bazında hesaplanmaz. Bu hedefler olasılık endeksinden çizilir.

Olasılık Endeksi Nedir?

Endeks, bir sonraki olası aralıkların tahmini beklentisini ortaya çıkarmak adına Ethereum’um piyasa ve fiyat hareketini analiz eder. Ancak an itibarıyla bu endeks, Ethereum’un ağustos ayında 5.000 dolar beklentisi için %1.26’lık bir olasılık belirledi. Ayrıca 3 haftalık %76 rallisinin ETH’yi 2.000 dolar artırması bağlamında bu beklenti normal karşılanabilir.

Öte yandan Ethereum‘un 2.000 dolar ila 2.500 dolarlık banda düşmesi için %88-96 arasında bir ihtimal görünüyor. Olasılık yüksek olsa da bu aralıklar çok düşüktür. Altcoin’in tekrar bu fiyat aralığına düşmesi için %36 oranında düşmesi gerekir ki bu pek olası görünmüyor. Bu nedenle fiyat hareketine fiyat hareketine, yaklaşan düzeltme olasılığına ve zincir içi verilerine göre ETH’nin ortalama 2.800 dolar ila 3.000 dolar arasında bu ayı bitireceği öngörülüyor.

Facebook Comments