Friday, February 3rd, 2023

Bu Platformun Kadın Kullanıcı Sayısı İki Buçuk Ayda 7 Kat Arttı!

Online bir alım-satım sitesi olan Robinhood yaptığı son açıklamalarda platformundaki kadın kullanıcı sayısının artışa geçtiğini ifade etti.

“Kadın Kripto Kullanıcıları Artıyor”

Robinhood konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, kadın kripto para yatırımcılarının sayısında artış olduğuna dikkat çekti. Popüler platforma göre bu durum, kripto paraların herkes için finansmanı demokratikleştirmeye yardımcı olabileceğine dair cesaret verici bir işaret olarak nitelendirilmeli.

Yapılan açıklamalara göre Robinhood, 2020 yılının sonuna kıyasla günümüzde kripto para birimleri ile aktif olarak işlem yapan kadın kullanıcı sayısının 7 kat arttığını dile getirdi.

Bunların yanında Robinhood Perşembe günü yayınlanan bir blog yazısında konuyla ilgili olarak, “Robinhood’un kripto kolunda kadınlar toplam aktif müşteri tabanımıza kıyasla daha az şekilde temsil edilmeye devam etse de Robinhood aktif kadın müşterilerinin yüzde 40’ının kripto yatırımcısı olması oldukça dikkat çekicidir.” ifadelerini kullandı.

Robinhood ve Kriptolar

Robinhood Crypto 2018’de piyasaya sürüldü. Ancak platform son zamanlarda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine artan ilginin ortasında hızlı bir büyüme yaşadı. Robinhood Crypto’ya 2021 yılının başından bu yana 6 milyondan fazla yeni kullanıcı kaydı gerçekleşti.

Platform şu anda kullanıcıların yedi kripto para birimi ile işlem yapmasına izin veriyor: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Satoshi Vision (BSV), Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) ve Litecoin (LTC).

Kripto Para Birimleri ve Kadınlar

Kripto para ekosistemi bundan 5-6 yıl öncesine kadar bir “erkekler kulübü” olarak nitelendiriliyordu. Ancak artık hem kripto para yatırımı yapan hem de kripto para alanında çalışan kadın sayısı artmış durumda ve artmaya devam ediyor.

Facebook Comments