Monday, January 30th, 2023

Bu şirket bir haftada eriyen hissesi için SPK’ya şikayet başvurusunda bulundu!

Bu yazı ilk olarak Borsametre sayfasında yayınlanmıştır.

Bu şirket hisse fiyatında meydana gelen düşüşten dolayı SPK’ya şikayette bulundu.

Bu şirket bir haftada eriyen hissesi için SPK’ya şikayet başvurusunda bulundu! (MTRKS)

Matriks hissesi Mart ayında hareketine başlayarak yükselme trendi yakaladı. 20 TL’den 80 TL seviyelerine kadar çıkan hisse fiyatı yatırımcısını sevindirmişti. Fakat Ağustosun son günlerinde sert bir satış yiyerek düşmeye başlayan hisse gün geçtikçe değer kaybetti. Neredeyse verdiği karın yarısını aldı. Mart ayından Ağustos ayına kadar yüzde 300 primlenen hisse bir haftada %60 değer kaybetti. Hisse haftayı %7’lik bir düşüşle kapattı.

Bu ani düşüşten sonra şirket harekete geçerek SPK’ya durumun araştırılması için başvuruda bulundu.

Şirketin şikayet başvurusu;

Şirketimizin 05.09.2022 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapmış olduğu açıklamamızda da belirtiğimiz üzere son günlerde; yazılı, görsel ve sosyal medyada Şirketimiz hakkında gerçeğe aykırı, tamamen yanlış ve manipülatif olduğunu düşündüğümüz haber ve söylentiler yayınlanmıştır.

Bu asılsız iddialar nedeniyle Şirketimiz ciddi bir zan altında kalmış olup Borsa İstanbul’da işlem gören pay fiyatlarımız üzerinde de olağan dışı fiyat ve miktar hareketleri gerçekleşmiştir. Bu nedenle Şirketimiz pay fiyatları üzerinde gerçekleşen tüm işlemlerin incelenmesi, gerçeğin ortaya çıkarılması ve sonuçların kamuoyuyla paylaşılması amacıyla 09.09.2022 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunduğumuzu tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.

MATRİKS BİLGİ DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş. MTRKS

bir haftada eriyen hisse bir haftada eriyen hisse
borsada neler oluyor? xu100’a yeni rekorlar geldi! 1

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz. Kriptolar toparlanıyor mu Dış ticaret açığı gündemde!

Daha fazla okumak için Bu şirket bir haftada eriyen hissesi için SPK’ya şikayet başvurusunda bulundu! ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Comments