Monday, April 15th, 2024

Bu şirket temettü dağıtmayacak!

Bu şirket temettü dağıtmayacak! Borsa İstanbul’da bir çok şirket var. Borsa İstanbul’da bir çok hisse temettü vermesine rağmen çeşitli sebeplerle vermeyenlerde var… Bu şirket temettü kararını verdi ve yatırımcısına kâr dağıtmayacak…

Bu şirket temettü dağıtmayacak!

Şirketimiz Genel Kurulu’nun 06.08.2021 tarihli toplantısında,

Kar dağıtımı konusundaki yönetim kurulu önerisi aynen kabul edilerek, Şirketimizin sermaye piyasası mevzuatına göre hazırlanan 01.01.2020-31.12.2020 hesap dönemine ait mali tablolarında 3.576.307 TL net dönem karı, yasal kayıtlara göre hazırlanan mali tablolarında 8.058.632,02 TL net dönem karı oluşmasına karşın, şirketimizin mali tablolarında geçmiş yıllar zararlarının olması nedeniyle elde edilen net dönem karlarının geçmiş yıllar zararına mahsup edilmesine, 2020 hesap dönemine ilişkin olarak kar dağıtımı yapılmamasına karar verilmiştir.

Pamel Elektrik Hakkında

Pamukova Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.(PAMEL), 18.12.2007 tarihinde yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur.

Pamukova Yenilenebilir Elektrik’in bünyesinde,  Adıyaman ilinde yer alan 6,744 MW ve Erzurum ili, Tortum ilçesinde yer alan 7,49 MW kurulu güce sahip 2 adet hidroelektrik santrali bulunmaktadır.

%100 bağlı ortaklığımız Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., 31.095.331,00 TL sermayeli Pamukova Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.(PAMEL)’nin %83,60’ına sahiptir.

Şirket payları Borsa İstanbul’da (BIST) ‘’PAMEL’’ koduyla işlem görmektedir.

Ağustos ayında temettü dağıtacak şirketler hangileri? Tıklayarak habere gidebilirsiniz…

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

The post Bu şirket temettü dağıtmayacak! appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments