Friday, October 22nd, 2021

Bugüne de Damgasını Vurdu: Holo (HOT) Neden Yükseliyor?

Türkiye’de inanılmaz bir yatırımcı kitlesine sahip olan Holo (HOT), yine rekor tazeledi. Uzunca bir süreden beri yerinde sayan Holochain‘in son 1 ayda ise tam olarak rekor üzerine rekor kırdığı görülüyor. Peki HOT fiyatı tam olarak neden yükseliyor ve hedef ne?

HOT Fiyatı Rekora Doymuyor

HOT/USD işlem çiftine bakıldığında bunun 30 günde %340, 14 günde %67, 7 günde %56 ve 24 saat içerisinde %27 yükseldiği görülüyor. HOT fiyatının yükselişi aslında direkt olarak fiyat grafiğinden de net bir şekilde görülebilmekte. Böyle bir yükselişin arkasında ise oldukça makul sebeplerin olması gerekiyor. 

HOT fiyatının yükselmesinin arkasındaki en önemli sebep altcoin sezonu olarak ön plana çıkıyor. Genel olarak neredeyse bütün altcoinlerin yükseldiği son aylarda yerinde sayan ve yaprak kıpırdamadığı HOT grafiği, sonunda hareketlendi. Yatırımcı kitlesinin uzun süredir elinde tuttuğu HOT fiyatının bu yükseliş ile daha fazla FOMO oluşturduğu da bilinen bir gerçek.

HOT Fiyatının Yükselme Sebebi

Tabii ki fiyatın yükselmesinin arkasındaki tek sebep FOMO ve altcoin sezonu değil. Buna ek olarak kısa süre önce ABD’den alınan patent de tam olarak katalizör etkisi yarattı ve ilk yükselişin hızla gerçekleşmesini sağladı. Holo ağının blockchain ağı olmaması ve proje ekibine göre BTC, ETH, DOT ağlarından çok daha üstün olduğu iddiası ise bu yükselişe katkı sağlıyor.

HOT bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 52. sırada yer alıyor ve 0,012 dolardan işlem görüyor. Uzmanların psikolojik seviye olarak işaret ettikleri noktanın ise 0,10 dolar olduğu söylenebilir. Tabii ki bunun için daha gidilecek çok yol olduğu görülmekte.

Facebook Comments