Saturday, January 28th, 2023

Bütün Piyasa Yükselirken Tron (TRX) Hala Kızıl: TRON Coin Yorumları

Bitcoin’in (BTC) liderlik ettiği sert düzeltme, bugün itibarıyla bitmiş gibi gözüküyor. BTC/USD işlem çifti 43.000 dolara kadar gerilese de bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 49.000 dolar seviyesinden alınıp satılmakta. Bu da kripto para piyasasının genel olarak yeniden yükseliş trendine girmesini sağladı. Tron Coin (TRX) ise bu yükselişten etkilenmeyen kripto paralardan birisi oldu.

TRX/USD Teknik Analizi

Tron da aynı XRP gibi bu düşüşten en çok etkilenenlerden birisi oldu. TRX fiyatı kısa sürede %6 düşüş yaşadı ve 0,041 dolar desteğine kadar çekildi. 4 saatlik grafikte 0,041 doları kısa süreliğine geçersiz kılan düşüş, daha sonra ise piyasanın tersine dönmesi ile ortadan kalktı.

TRX fiyatı son 24 saat içerisinde %7 yükselse de %30’luk düşüş sonrasında bunun aslında bilançoyu ekside bıraktığı görülmekte. MACD indikatörü de bilanço gibi olumsuz sinyal vermekte. RSI 40 seviyesinin altına inerek önümüzdeki günlerde daha fazla düşüş yaşanabileceğine işaret ediyor. TRX fiyatı için 0,041 dolar desteğinden sonra 0,036 doların kritik olduğu söylenebilir.

Tron Token Yakma İşlemleri Devam Edecek

Buna rağmen Justin Sun’ın çabaları ve Tron ekosistemindeki önemli gelişmeler bu düşüşü temel açıdan geçersiz kılabilir. Tron topluluk üyesi olan Crypto Petrov, kısa süre önce paylaştığı gelişmede aynı Binance Coin gibi Tron’un da token yakma işlemlerini sürdüreceğini açıkladı.

Tron’un bu sayede enflasyona karşı dirençli olacağı ve deflasyonal bir varlık haline geleceği vurgulanmakta. Devamlı olarak token arzının bir kısmının yakılması yani kullanılamayacak adreslere gönderilmesi, arzın önemli ölçüde azalmasını sağlayacak. Buna ek olarak kısa süre önce 4.906.000.000 TRX de donduruldu ve bunun sirkülasyondan kaldırıldığı belirtildi.

TRX Coin Yorum

Tron’un Asya’nın teknoloji merkezi olarak görülen Hong Kong’un Twitter gündemine oturması da Tron yatırımcıları için oldukça önemli. Justin Sun tarafından paylaşılan bir gönderide de bu gelişme vurgulandı. Tron ise bu olumlu gelişmelere rağmen hala gerilemeye devam ediyor.

Tron, toplam piyasa değerine göre en büyük 25. kripto para birimi konumunda. DeFi odaklı birkaç proje ile ön plana çıkan Tron, buna rağmen DOT, ADA ve BNB karşısında tutunamadı ve yarışı kaybetti.

Facebook Comments